Zemřela Zdena Hadrbolcová. Divadelní, filmové i seriálové herečce bylo 86 let

V teniskách a s bílou kšiltovkou, tak si řada kolegů vybaví Zdenu Hadrbolcovou. Herečka, kterou si pamatují třeba diváci seriálů My všichni školou povinní nebo Létající Čestmír, zemřela v 86 letech. Radiožurnálu to potvrdila její kolegyně Iva Hüttnerová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdena Hadrbolcová | Foto: Elena Horálková | Zdroj: Český rozhlas

S herectvím začala na přelomu 50. a 60. let. Po francouzském gymnáziu vystudovala DAMU, tam se potkala s Libuší Švormovou nebo Ninou Divíškovou. Třicet let pak hrála v současném Divadle pod Palmovkou, tehdejším Divadle S. K. Neumanna, od roku 2004 pak působila Na Zábradlí.

Zemřel zpěvák kapely Sto zvířat Jan Kalina, bylo mu 58 let

Číst článek

Zapamatovatelná byla hlavně díky televizi, ve filmech a seriálech hrála nejčastěji maminky a tetičky.

Například ve filmu Bohouš v roce 1968 sekundovala jako paní Metelková Jiřímu Sovákovi, Vladimíru Menšíkovi a samozřejmě psu Bohoušovi. Jako maminku si ji vybavíme z dětských snímků Už zase skáču přes kaluže nebo Páni kluci i ze seriálů My všichni školou povinní nebo Létající Čestmír.

Hadrbolcová účinkovala také v rozhlase. V roce 2010 natočila Četbu na pokračování nazvanou Proluky. Představuje v ní ženu Bohumila Hrabala Elišku a líčí spisovatelův život manželčinýma očima.

Román Proluky v podání Zdeny Hadrbolcové si můžete poslechnout v Radioknize, kterou nyní vysílá i Český rozhlas Plus.

Tomáš Maleček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme