Vadlejch zakončil Diamantovou ligu druhým místem, Špotáková uzavřela sezonu jako pátá

Oštěpař Jakub Vadlejch skončil druhý ve finále Diamantové ligy. Vítěz elitního atletického seriálu z let 2016 a 2017 ve čtvrtek v Curychu zapsal 86,94 metru a porazil ho jen olympijský vítěz Níradž Čopra, který hodil 88,44 metru. Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková uzavřela sezonu a možná i atletickou kariéru pátým místem za 59,08 metru.

Curych Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oštěpař Jakub Vadlejch

Oštěpař Jakub Vadlejch | Foto: Aleksandra Szmigiel | Zdroj: Reuters

Bronzový medailista z letošního mistrovství světa a úřadující vicemistr Evropy Vadlejch na Letzigrundu potvrdil, že se pravidelně umisťuje na stupních vítězů.

Vadlejch získal v dramatické soutěži ostěpařů stříbro z mistrovství Evropy. Veselý skončil čtvrtý

Když ve druhém pokusu hodil 86 metrů, chvíli vedl, ale vzápětí ho z čela sesadil Čopra výkonem 44 centimetrů za 88 metrů. Aktuálně nejlepší český atlet se ve čtvrtém pokusu bezmála o metr zlepšil, ale více se k Čoprovi nepřiblížil.

Bronzová medailistka ze srpnového ME v Mnichově Špotáková tentokrát marně atakovala šedesátimetrovou hranici. T

řikrát se její hody pohybovaly kolem 59 metrů, ten nejlepší byl o osm centimetrů za touto metou. Vyhrála vedoucí žena letošních tabulek Američanka Kara Wingerová výkonem 64,98 metru.