Slavia se udržela v čele ligy, duel v Ostravě rozhodl dvougólový žolík Jurásek. Pardubice porazily Slovácko

Fotbalisté Slavie porazili ve 29. kole základní části první ligy Baník Ostrava 2:0 a udrželi před posledním kolem první místo před Spartou. Utkání rozhodl střídající Matěj Jurásek, který zajistil Pražanům první venkovní výhru téměř po třech měsících. Pardubice udělaly důležitý krok v boji o záchranu a doma porazily Slovácko 3:1 po obratu ve druhém poločase.

Aktualizováno Ostrava (Aktualizováno: 21:32 25. 4. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gólová radost slávistických hráčů

Gólová radost slávistických hráčů | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Pražané se na hřišti Baníku dlouho trápili a nedokázali si vytvořit příliš střeleckých příležitostí. Až v závěru poločasu Slavia znovu zahrozila, ale Letáček vyrazil ránu Van Burena a Schranz vyražený balon hlavičkoval nad břevno.

Ve druhé půli mohli naopak hosté inkasovat, Cadu donutil Ondřeje Koláře střelou z úhlu k zákroku a následně střelou z dálky rozezvučel břevno Jiří Fleišman.

Klíčové se stejně jako v podzimním vzájemném zápase ukázalo střídání Matěje Juráska. Devatenáctiletý talent naskočil v 69. minutě a na začátku závěrečné desetiminutovky zakončil rohový kop Christose Zafeirise.

V 83. minutě udeřil levonohý křídelník podruhé. Potáhl si míč od Lukáše Provoda, dal si ho na svou silnější nohu a propálil domácího brankáře Jiřího Letáčka.

Slavia uspěla na hřišti soupeře poprvé od 4. února. Díky zisku 3 bodů si i v tomto kole udrží Pražané první příčku před Spartou, která hraje ve středu s Viktorií Plzeň. Baník zůstal na jedenáctém místě, znamenající účast v nadstavbové skupině o záchranu.

Pardubice - Slovácko 3:1

Patnáctí Východočeši vyhráli v nejvyšší soutěži podruhé za sebou a poslednímu Zlínu odskočili na šest bodů, „Ševci“ ale mají k dobru středeční domácí zápas s pražskými Bohemians 1905. Tým z Uherského Hradiště nezvítězil v pátém z posledních šesti kol a zůstal pátý.

Jako první se prosadilo Slovácko. Brankář Nita vyrazil dalekonosnou ránu Trávníka pouze před sebe a pohotově zakončující Reinberk se z dorážky hlavou nemýlil. V ligové sezoně vstřelil druhý gól. V závěru úvodního dějství Holzer protáhl Nitu, který jeho ránu vytáhl nad břevno.

Hosté vstoupili do druhého poločas aktivně a mohli Pardubicím odskočit na rozdíl dvou tref, Holzer však ve vápně zakončil nedůrazně.

Domácí srovnali v 55. minutě. Ichův centr z pravé strany našel Janoška a domácí záložník se nemýlil. Nejlepší ligový střelec Pardubic zaznamenal osmou brankou v ročníku.

O necelé dvě a půl minuty později Východočeši dokonali obrat. Janošek nacentroval do vápna, kapitán Černý si míč nezpracoval, ale od Reinberka se nešťastně odrazil za gólmana Nguyena. Hráči Slovácka reklamovali Černého hraní rukou, ale sudí Radina po komunikaci s videorozhodčím branku uznal.

Na přelomu 72. a 73. minuty se Pardubice opět prosadily. Pikul si po pohledné kombinaci s Černým vyměnil balon a prohodil vyběhnutého Nguyena. Polskému záložníkovi na premiérový zásah v ligové sezoně a celkově druhý v české nejvyšší soutěži stačilo několik minut na hřišti. Východočeši mají i nadále s 28 brankami nejhorší útok v lize.

Pardubice doma v lize neprohrály v pátém z posledních šesti duelů a získaly tam 20 z celkových 28 bodů v sezoně.

Výsledky 29. kola fotbalové ligy

Baník Ostrava - Slavia Praha 0:2 (0:0)
Branky: 81. a 83. M. Jurásek. Rozhodčí: Szikszay - Mokrusch, Volf - Adámková (video). ŽK: Fleišman, Tijani - Zafeiris. Diváci: 9651.

FK Pardubice - 1. FC Slovácko 3:1 (0:1)
Branky: 55. Janošek, 60. vlastní Reinberk, 73. Pikul - 34. Reinberk. Rozhodčí: Radina - Hrabovský, Vyhnanovský - Hocek (video). ŽK: Vlček, Darmovzal, Jeřábek - Kim Sung-pin, Kadlec. Diváci: 4230.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
Branky: 16. Hybš z pen. - 89. Šimek. Rozhodčí: Starý - Ratajová, Machač - Kocourek (video). ŽK: Urbanec - Jawo, Donát, Karafiát, Suchomel, Škoda. ČK: 89. Grigar (Teplice). Diváci: 2812.

bac, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít