Sparta jde před derby do čela ligy, výhrou v Pardubicích odpověděla na venkovní ztrátu Slavie

Fotbalisté Sparty zvítězili na hřišti Pardubic 2:0 a posouvají se na první místo fotbalové ligy. Góly vstřelili Jan Kuchta a Ladislav Krejčí. Letenští využili zaváhání Slavie, která ztratila body při remíze 1:1 v Mladé Boleslavi a do derby v příštím kole tak půjde s dvoubodovým náskokem na svého rivala.

Video Mladá Boleslav (Aktualizováno: 20:58 9. 4. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kuchta

Jan Kuchta | Zdroj: Profimedia

V brance Pardubic nemohl kvůli hostování ze Sparty nastoupit Nita, jehož zastoupil Budinský. V šesté minutě hostující záložník Wiesner přihrál Haraslínovi a slovenský reprezentant z šestnáctky vypálil vedle. Sparťanský křídelník neuspěl ani o chvíli později, jeho střelu zastavil Budinský. V 17. minutě se k odraženému míči dostal stoper Pražanů Sörensen, jenže hlavičkoval do břevna.

Za tři minuty se už aktivní Sparta kýženého gólu dočkala. Wiesner si vyměnil míč s Haraslínem a centrem před brankou našel hlavou zakončujícího Kuchtu. Český reprezentant zaznamenal 11. trefu v sezoně nejvyšší soutěže a skóroval ve čtvrtém z posledních pěti kol.

V 37. minutě si naskočil na Kairinenův roh a skákavou hlavičkou k tyči zvýšil na 2:0. Kapitán Sparty si připsal osmý zásah v ligové sezoně.

V 62. minutě Krobot překonal Kováře, ale branka domácích neplatila vinou ofsajdu. O 10 minut později sparťanský gólman zastavil Krobotovu ránu z vápna. Pardubice před vyprodaným stadionem (4620 diváků) potvrdily, že s 23 góly mají nejhorší útok ligy. Na druhé straně se v závěru neprosadil střídající Mabil a v nastavení ani Kuchta, jemuž v úniku nevyšel pokus o lob.

Letenští zvítězili venku v lize popáté za sebou a se 30 body jsou tam nejlepším týmem soutěže. Pardubicím nepodlehli ani v šestém vzájemném ligovém utkání a popáté je porazili. Mužstvo trenéra Radoslava Kováče, jenž za Spartu hrál a později tam dělal asistenta, nebodovalo doma v lize po třech zápasech.

Další venkovní ztráta Slavie

Jindřich Trpišovský postrádal oproti dramatické středeční pohárové výhře hned několik opor, ze zdravotních důvodů chyběl v sestavě Tomáš Holeš, Igoh Ogbu, Petr Ševčík či David Douděra.

Mladoboleslavští, kteří se ve zbytku sezony chtějí soustředit na umístění v prostřední skupině ligové tabulky, vlétli na favorita aktivněji. Především Vasil Kušej, jedna z komet jarní části sezony, trápil od začátku zápasu slávistickou obranu.

To vyvrcholilo v 18. minutě. Kušej se zmocnil balonu před vápnem, uvolnil se od Tarase Kačaraby a výstavní ranou levačkou se trefil přímo do rohu brány Ondřeje Koláře.

Slavia, které se na venkovních hřištích na letos nedaří, musela reagovat. Zblokovaná střela Václava Jurečky vápnem ještě neprošla, tak si míč vzala do parády lednová posila hostů Christof Zafeiris. Norský záložník si patičkou narazil s Oscarem, protančil přes dva protihráče do vápna soupeře a když se k němu odrazil jeho první střelecký pokus, z nulového úhlu poslal balon do sítě Středočechů - 1:1.

Pražané začali utahovat po pauze šrouby a byly z toho dvě velice nadějné šance Jurečky, brankář Jan Šeda byl ale vždy připraven. Ani střídající hráči ale nedokázali odpor domácích zlomit. Obrovská převaha v držení míče a rohových kopech střelecké šance Slavii nevytvořila a bere tak pouze bod za remízu.

Na venkovní výhru čeká Slavia už dva měsíce. Před pražským derby, které se hraje v příštím kole ztrácí na Spartu dva body.

Výsledky fotbalové ligy

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 1:1 (1:1)
Branky: 18. Kušej - 32. Zafeiris. Rozhodčí: Machálek - Hájek, Váňa - Hocek (video). ŽK: Matějovský, Mareček, Jawo, Šeda - Schranz. Diváci: 4851.

Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 2:2 (1:1)
Branky: 37. a 51. Chytil - 25. a 54. Matoušek. Rozhodčí: Starý - Paták, Slavíček - Zelinka (video). ŽK: Pokorný - Beran. Diváci: 4007

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 0:3 (0:1)
Branky: 22. Fila, 48. Gning, 73. Mareček. Rozhodčí: Batík - Kotík, Dresler - Adámková (video). ŽK: Hais - Trubač, Jakub Hora II.

FK Pardubice - Sparta Praha 0:2 (0:2)
Branky: 20. Kuchta, 37. Ladislav Krejčí II. Rozhodčí: D. Černý - Nádvorník, Machač - Petřík (video). ŽK: Kairinen, Ladislav Krejčí II (oba Sparta). Diváci: 4620 (vyprodáno).

bac, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít