Nesouhlasíme s vyjádřením Komise rozhodčích FAČR. Rozhodčí derby nezvládli, uvedla Slavia na webu

Podle fotbalové Slavie rozhodčí nedělní derby proti Spartě nezvládli a přispěli tím k vyhrocené atmosféře zápasu, který nedohráli po vzájemné potyčce v závěru kapitáni obou týmů Jan Bořil a Ladislav Krejčí. Vršovický klub v pondělí v prohlášení na svém webu uvedl, že lituje toho, co se v Edenu odehrávalo, a chce to napravit.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Sparty Ladislav Krejčí a kapitán Slavie Jan Bořil se v závěru pustili do vzájemné rvačky | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

„Jsme přesvědčeni, že hráči obou týmů nezvládli své emoce a členové realizačních týmů neměli v žádném případě vstoupit na hrací plochu. Primárně hledáme vinu u sebe, ale nesouhlasíme s vyjádřením komise rozhodčích FAČR. Rozhodčí derby nezvládli. Nedostatečné potrestání hrubých zákroků na obou stranách v prvních minutách přispělo k eskalaci celého utkání, jak na hřišti, tak ve svém důsledku i v hledišti," tvrdí Slavia.

Komise rozhodčích odpoledne ve svém hodnocení konstatovala, že hlavní sudí Ladislav Szikszay a jeho kolegové ve vypjatém šlágru devátého kola první ligy obstáli a většinu herních situací posoudili správně. Szikszayovi vytkla pouze to, že nevyloučil sparťana Angela Preciada za faul na Lukáše Provoda a udělil mu jen žlutou kartu.

Derby má být oslavou fotbalu, a toho tam bylo strašně málo, hodnotí Folprecht duel pražských S

Číst článek

Slavia uvedla, že derby mělo být oslavou fotbalu, ale bohužel se stal pravý opak. „Fotbal v nedělní podobě neodpovídá filozofii, se kterou chceme klub rozvíjet. Uvědomujeme si celospolečenský dosah zápasu, svůj díl odpovědnosti za jeho průběh a budeme hledat řešení, jak fanoušky hlavně bavit a šířit pozitivní emoce,“ vyjádřila se k zápasu, který skončil 1:1.

Červenou kartu dostali kromě Bořila a Krejčího i asistent trenéra Slavie Pavel Řehák a vedoucí týmu Sparty Miroslav Baranek, kteří během hromadné strkanice hráčů vběhli na hřiště. Událostmi v derby se bude v úterý zabývat disciplinární komise.

Slavia také odsoudila choreografii svých fanoušků, která vulgárně urážela Spartu. „Klub o podobě této choreografie nebyl dopředu informován a celou prezentaci v rámci zápasu budeme řešit s Tribunou Sever,“ uvedla.

Okolnosti provázející derby označila za společnou porážku všech slávistů. „Chceme udělat maximum pro to, abychom přesvědčili nejen fotbalovou veřejnost, že se jednalo o jednorázové selhání,“ dodala.

Chování části svých příznivců kritizovala také Sparta. Fanoušci mistrovského týmu v druhém poločase házeli do sektoru domácích dělobuchy. „Takové chování jednotlivců v našem sektoru je neakceptovatelné. Kotel dostal zpětnou vazbu od našich zkušených hráčů ihned po skončení utkání. S fanoušky se o tom za klub budeme samozřejmě bavit. V tomto případě jednoznačně očekáváme trest od disciplinární komise,“ řekl serveru iDNES.cz ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme