Fotbalisté Mladé Boleslavi rozdrtili Liberec 4:0, Teplice s novým trenérem dlouho sahaly po výhře

Fotbalisté Mladé Boleslavi s přehledem zvládli utkání 23. kola Fortuna ligy, když v domácím prostředí rozstříleli Liberec 4:0. Teplice přišly v závěru o vítězství a nakonec remizovaly s Brnem 1:1. Zápas Jablonce se Slováckem byl odložen kvůli nezpůsobilosti terénu. V neděli je na programu ještě utkání Bohemians s Pardubicemi.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Fulnek slaví gól proti Liberci.

Jakub Fulnek slaví gól proti Liberci. | Zdroj: Profimedia

Mladá Boleslav dosud nezažívá jaro podle svých představ a naposledy padla na Slovácku. Chuť si ale středočeský klub spravil proti Liberci, kterému nedali od prvních minut žádnou šanci.

Vítězný gól jsem skoro nerozdýchal. Kluci mě zalehli, směje se Lingr, který rozhodl šlágr proti Plzni

Do vedení šli domácí totiž už ve čtvrté minutě zásluhou Lamina Jawa, který byl dostatečně důrazný ve vápně po rohovém kopu. Podruhé skončil míč v liberecké síti už po třech minutách a tentokrát se o to postaral Tomáš Ladra, který se trefil krásně z volného přímého kopu.

Hosté byli jako opaření, přesto mohli po chvíli snížit. Pokus Ghaliho ale výborně vyrazil zkušený gólman Jan Šeda.

Místo toho tak znovu udeřili domácí. V 19. minutě přišel další rohový kop, po kterém se znovu prosadil Jawo a zvýšil už na 3:0.

Jawo pak mohl po přestávce završit hattrick, Šeda si s jeho šancí ale nadvakrát poradil. Čtvrtého gólu se ale Mladá Boleslav přeci jen dočkala, když si v 66. minutě navedl míč na střelu Jakub Fulnek a nechytatelně ho poslal za záda brankáře Vliegena.

Liberec mohl v závěru přeci jen alespoň snížit, jeho gól ale nakonec neplatil kvůli ofsajdu. Mladá Boleslav tak rozdrtila Liberec 4:0.

Teplice - Brno 1:1

Teplice v prvním utkání pod vedením nového kouče Zdeňka Frťaly dlouho sahaly po vítězství, nakonec ale mají jen bod za remízu 1:1.

Na úvodní gól domácího Dominika Pleštila totiž hosté dokázali odpovědět doslova na poslední chvíli. V šesté nastavené minutě totiž vyrovnal na konečných 1:1 z penalty Jakub Řezníček.

FK Teplice - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)
Branky: 53. Pleštil - 90.+6 Řezníček z pen. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Matoušek - Orel (video). ŽK: Sy, Grigar - Hlavica. Diváci: 2561.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 4:0 (3:0)
Branky: 4. a 19. Jawo, 7. Ladra, 66. Fulnek. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Pečenka - Berka (video). ŽK: Kubista - Ndefe. Diváci: 1291.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít