Sparta trestala ostravské chyby a po vítězství 3:0 stíhá Slavii, Zlín remizoval s Hradcem

Fotbalisté Sparty zvládli šesté ligové utkání v řadě a po vítězství 3:0 v Ostravě se do sobotního večera vyhoupli do čela tabulky. Olomouc si poradila s Českými Budějovicemi výsledkem 3:0. Zlín remizoval s Hradcem Králové 2:2. Slavia ve večerním šlágru přehrála Plzeň 2:1 a dostala se v tabulce před Spartu.

Ostrava (Aktualizováno: 20:11 11. 3. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparťané Tomáš Čvančara a Jan Kuchta slaví gól proti Baníku Ostrava.

Sparťané Tomáš Čvančara a Jan Kuchta slaví gól proti Baníku Ostrava. | Zdroj: Profimedia

Baníku se zdaleka nedaří podle představ a zvlášť doma pravidelně selhává. Podobný příběh měl i zápas proti rozjeté Spartě, která přijela na vítkovický stadion s pěti ligovými výhrami v řadě v zádech.

Sparta má formu, ale pokusíme se její vítěznou sérii ukončit, říká kouč Baníku Hapal

Po klidném začátku utkání si Baník začal sám po sebou podřezávat větev, když v 17. minutě chybovali domácí v rozehrávce a nabídli šanci Janu Kuchtovi a Lukáši Sadílkovi. Ti získali míč a první jmenovaný ho pak po Sadílkově přihrávce poslal do odkryté brány.

Jen o tři minuty později domácí znovu propadli, sparťan Lukáš Haraslín narýsoval perfektní přihrávku na nabíhajícího Tomáše Čvančaru a ten svůj samostatný únik zakončil ideálně – 0:2.

Domácí se pořádně osmělili až v závěru první půle, zajímavé akce ale nezvládali dotáhnout do konce. V jedné z nich Šín pálil sám ve vápně vedle a hlavičkujícího Almássiho skvěle vychytal brankář Kovář.

Ostravské naděje na vyrovnání se rozplynuly už po pár minutách a dalším nedorazu v rozehrávce. Po rychlém získání míče se dostal do úniku Kuchta, který předložil míč Čvančarovi a ten vstřelil svůj druhý gól v zápase.

Sparťané pak mohli vedení ještě několikrát zvýšit, Haraslín ani Čvančara se ale neprosadili. Potom mohli zase konečně domácí snížit, s pokusem Kaloče si ale skvěle poradil Kovář.

Víc už se na vítkovickém stadionu nestalo, a tak Baník doma podlehl Spartě 0:3 a je dvanáctý. Pražané se do sobotního večera dostali do čela.

Olomouc - České Budějovice 3:0

V Olomouci se na gól čekalo až do druhé půle, kdy v 59. minutě otevřel skóre Jan Vodháněl. Stejný hráč se pak prosadil hned o čtyři minuty později.

Silnou olomouckou desetiminutovku pak završil Antonín Růsek, který upravil na konečných 3:0.

Zlín - Hradec Králové 2:2

Zlín, který se topí v záchranářských problémech, proti Hradci Králové vedl už od páté minuty díky trefě Vachtanga Čanturišviliho, hosté ale zvládli ještě do přestávky vyrovnat zásluhou Matěje Koubka.

Jenže domácí si vzali ještě v nastavení první půle vedení zpátky a postaral se o to zkušený kanonýr Libor Kozák. Zlín ale vedení neudržel ani na druhý pokus, protože v 77. minutě vyrovnal na konečných 2:2 Daniel Vašulín.

Slavia - Plzeň 2:1

Souhrn zápasu Slavie s Plzní najdete zde.

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:3 (0:2)
Branky: 20. a 51. Čvančara, 17. Kuchta. Rozhodčí: Orel - Paták, Antoníček - Hocek (video). ŽK: Sanneh, Klíma, Bitri, Tijani - Čvančara, Sadílek, Minčev. Diváci: 13.099.

Sigma Olomouc - Dynamo České Budějovice 3:0 (0:0)
Branky: 59. a 63. Vodháněl, 69. Růsek. Rozhodčí: Radina - Mokrusch, Kotík - Adámková (video). ŽK: Sláma, Ventúra, Israel - Hora. ČK: 55. Čmelík (Č. Budejovice). Diváci: 1620.

Trinity Zlín - FC Hradec Králové 2:2 (2:1)
Branky: 5. Čanturišvili, 45.+5 Kozák - 38. Matěj Koubek, 72. Vašulín. Rozhodčí: Berka - Kříž, Hádek - Petřík (video). ŽK: Kolář, Rakovan. ČK: 90. Kolář (všichni Zlín). Diváci: 2088.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít