Ovečkin vyrovnal Hulla v tabulce střelců NHL a nyní bude stíhat Jágra. Gudas asistoval

Alexandr Ovečkin vstřelil při výhře Washingtonu 5:3 nad Buffalem 741. gól v NHL a v historickém pořadí se vyrovnal čtvrtému Brettu Hullovi. Ruský kanonýr má nyní před sebou Jaromíra Jágra, který nasázel v soutěži 766 branek. Vítězství Capitals podpořil 25 zásahy Vítek Vaněček. Floridě nestačila přihrávka Radka Gudase a po prohře 3:4 na ledě New Yorku Rangers poprvé v sezoně nebodovala.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexandr Ovečkin vstřelil při výhře Washingtonu 5:3 nad Buffalem 741. gól v NHL a v historickém pořadí se vyrovnal čtvrtému Brettu Hullovi. Ruský kanonýr má nyní před sebou Jaromíra Jágra | Foto: Geoff Burke-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Ovečkin se málem dotáhl na Hulla už ve třetí minutě, ale jeho teč se ještě otřela o rameno Toma Wilsona, než zapadla do branky. Gól si lídr Washingtonu připsal až v polovině utkání, když jemnou tečí zvyšoval na 3:1 a jedenáctou trefou sezony se osamostatnil v tabulce střelců aktuálního ročníku.

Vaněček poté na začátku třetí třetiny inkasoval z dorážky Anderse Bjorka, ale Washington po gólech Wilsona a Johna Carlsona odskočil na 5:2. Český brankář ještě pustil v předposlední minutě střelu Colina Millera od modré čáry, i tak si ale připsal třetí výhru sezony a první od 22. října.

Rangers nastoupili bez Filipa Chytila, jenž se minule zranil, a vedli po dvou třetinách 4:0. Aktivnější Florida, která soupeře přestřílela 45:18, ale zápas zdramatizovala.

Recept na Igora Šesťorkina, který byl vyhlášen největší hvězdou zápasu, našel jako první ve 41. minutě Eetu Luostarinen a u druhé branky týmu asistoval Gudas. Kontaktní gól na 3:4 padl až v čase 59:20 a ve zbytku zápasu už nedokázali Panthers vyrovnat a prodloužit bodovou sérii, která čítala jedenáct utkání.

NHL

Washington - Buffalo 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky: 3. a 47. T. Wilson, 23. McMichael, 29. Ovečkin, 58. Carlson - 24. Eakin, 44. Bjork, 59. C. Miller. Střely na branku: 30:28. Vítek Vaněček odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,3 procenta. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu. 1. T. Wilson, 2. Ovečkin, 3. McMichael (všichni Washington).

NY Rangers - Florida 4:3 (2:0, 2:0, 0:3)
Branky: 8. Kreider, 20. Fox, 33. K. Miller, 34. R. Strome - 41. Luostarinen, 59. S. Reinhart (Gudas), 60. Hörnqvist. Střely na branku: 18:45. Diváci: 14 877. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin, 2. Kreider, 3. Zibanejad (všichni NY Rangers).

Toronto - Los Angeles 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 22. Tavares - 34. a 56. Danault, 11. Moore, 15. Athanasiou, 57. Kempe. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18 983. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Athanasiou, 3. Quick (všichni Los Angeles).