Ženskou kombinaci vyhrála Švýcarka Gisinová, Pauláthová skončila 17.

Švýcarka Michelle Gisinová téměř o sekundu vyhrála alpskou kombinaci na olympijských hrách v Pchjongčchangu, druhá skončila Američanka Shiffrinová. Kateřina Pauláthová dokončila závod jako 17., Lindsey Vonnová vypadla ve slalomové části.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá Švýcarka Michelle Gisinová

Zlatá Švýcarka Michelle Gisinová | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

24letá Gisinová předvedla nejvyrovnanější výkony v obou kolech. Sjezd zvládla jako třetí nejrychlejší a ve slalomu ztratila na útočící Američanku Shiffrinovou jen čtvrt sekundy. Svou první zlatou medaili získala s náskokem 97 setin. Bronzovou medaili získala Švýcarka Wendy Holdenerová.

Favorité selhali, olympijské zlato ve slalomu získal Švéd Myhrer

Jde už o druhé olympijské zlato ve švýcarské lyžařské rodině. Starší sestra Michelle Dominique před čtyřmi lety ovládla sjezd.

Závod dokončilo 18 lyžařek, mezi nimi na 17. místě Česka Kateřina Pauláthová se ztrátou osmi vteřin, po sjezdu byla dvacátá.

„Slalom umím jet mnohem líp. Kdyby tam nebyly nervičky, co byly na startu, a kdybych měla víc natrénováno… Pořád to opakuju, ale tréninkové manko tam je. Jsem ráda, že jsem živá a zdravá v cíli a teď už si můžu oddychnout, za poslední dva týdny toho bylo strašně moc,“ řekla Radiožurnálu Pauláthová.

Po sjezdové části vedla ve svém zřejmě posledním olympijském závodě kariéry Američanka Lindsey Vonnová, která už ale po sérii zranění není tak dobrou slalomářkou jako před lety. Ve druhém kole trojnásobná olympijská medailistka riskovala a rychle vypadla.