Kanoista Rohan si dojel na Světovém poháru v Troji pro bronz. Porazil i olympijského vítěze

anoista Lukáš Rohan vybojoval na Světovém poháru vodních slalomářů v Praze třetí místo a rozšířil dnešní medailovou sbírku domácích závodníků o třetí cenný kov. Druhý český reprezentant ve finále Vojtěch Heger skončil pátý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Rohan

Lukáš Rohan | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Vyhrál Slovinec Luka Božič. Druhého Francouze Nicolase Gestina porazil o 96 setin. Stříbrný olympijský medailista Rohan ztratil na vítěze 2,13 sekundy, Heger zaostal o 3,51.

Fišerová vyhrála závod kanoistek

Rohan navázal na předchozí úspěchy kanoistek. Mezi ženami získala zlato Tereza Fišerová, Martina Satková vybojovala v Troji rovněž bronz.

Úvodní závod SP ve vodním slalomu v Praze:

Muži:

C1: 1. Božič (Slovin.) 97,75 (0 trest. sekund), 2. Gestin (Fr.) -0,96 (0), 3. Rohan -2,13 (0), ...5. Heger -3,51 (0), v semifinále 27. Chaloupka (všichni ČR).