Sprint v Novém Městě na Moravě ovládly norské favoritky, nejlepší Češka Davidová dojela šestnáctá

České biatlonistky se ve sprintu Světového poháru v Novém Městě na Moravě mezi nejlepší neprosadily. Markéta Davidová obsadila se dvěma chybami na střelnici 16. příčku. Ztratila více než minutu na vítěznou Norku Marte Olsbuovou Röiselandovou, která byla při střelbě přesná

Nové Město na Moravě (Aktualizováno: 18:05 3. 3. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marte Olsbuová Röiselandová

Marte Olsbuová Röiselandová | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Davidová solidně běžela, když měla sedmý čas se ztrátou necelé půlminuty na nejrychlejší Slovinku Anamariji Lampičovou. Po každé položce však jednou kroužila na trestném kole a od první desítky ji dělilo 25,3 sekundy.

‚Dojela jsem na to, že jsem se nešetřila.‘ Soukalová návrat k biatlonu nevylučuje, teď ale nemá čas

Tereza Voborníková musela na tři trestná kola a skončila na 41. místě. Jedinou přesnou střelkyní v českém týmu byla Jessica Jislová, která ale při návratu po zranění nestačila běžecky a na 44. pozici rovněž nebodovala.

„Závod jsem začala tak, jak bych asi jela normálně, ale někde v půlce mi došly síly, což je po té pauze pochopitelné. Záda mě zatím tolik nebolí, ale to může být ten adrenalin, třeba se to probere později. Fanoušky jsem vnímala především při příjezdu na střelbu, hodně mi pomáhali, bylo tu skvělé prostředí,“ řekla Jislová pro Radiožurnál.

Výborně si v úvodních dvou kolech vedla Lucie Charvátová. Po nule vleže útočila na pozici v elitní desítce, ale pak trefila jen dvě z pěti ran vestoje a zařadila se na 49. místo

Stejně jako ve čtvrtečním sprintu mužů patřily nejvyšší příčky Norsku. Trojnásobná olympijská vítězka z Pekingu a úřadující šampionka Světového poháru Olsbuová Röiselandová oslavila první triumf v seriálu po lednovém návratu k závodům po vleklých zdravotních potížích.

Dvacet a půl sekundy za ní skončila Ingrid Landmark Tandrevoldová, která doplatila na jedno trestné kolo. Stejnou střeleckou bilanci měla bronzová Francouzka Anais Chevalierová-Bouchetová, jež byla o dalších devět sekund zpět.

Tandervoldová ztrátu na Röiselandovou nedohnala

Stejnou střeleckou bilanci měla bronzová Francouzka Anais Chevalierová-Bouchetová, jež byla o dalších devět sekund zpět.

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě:

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Röiselandová 19:28,4 (0 tr. okruhů), 2. Tandrevoldová (obě Nor.) -20,5 (1), 3. Chevalierová-Bouchetová (Fr.) -29,3 (1), 4. Wiererová (It.) -35,4 (1), 5. Voigtová -36,7 (0), 6. Herrmannová-Wicková (obě Něm.) -38,5 (1), ...16. Davidová -1:08,2 (2), 41. Voborníková -1:50,4 (3), 44. Jislová -1:53,9 (0), 49. Charvátová -2:05,8 (3), 75. Vinklárková (všechny ČR) -3:13,6 (3).

Průběžné pořadí (po 15 z 21 závodů): 1. Simonová (Fr.) 843, 2. E. Öbergová (Švéd.) 735, 3. Vittozziová (It.) 675, 4. Wiererová 653, 5. Herrmannová-Wicková 628, 6. Tandrevoldová 552, ...8. Davidová 520, 30. Jislová 134, 53. Voborníková 50, 77. Václavíková 2, 78. Charvátová 1.

jsu, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít