Davidová doplatila ve sprintu na dvě chyby a v Anterselvě doběhla na 16. místě, vyhrála Wiererová

Biatlonistka Markéta Davidová skončila ve sprintu Světového poháru v Anterselvě šestnáctá. Doplatila na dvě chyby při střelbě vleže. Závod vyhrála domácí Italka Dorothea Wiererová, která střílela bezchybně. Českým reprezentantkám se na střelnici nedařilo a s výjimkou Davidové už žádná nebodovala.

Anterselva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová

Markéta Davidová | Foto: Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

Česká jednička Davidová se stejně jako minulý týden v Ruhpoldingu potýkala se střelbou vleže.

Zachytit fotku, jakou nemá nikdo jiný, je svatý grál. Nejlíp vypadají holky, směje se fotograf Slavík

Ani v běhu nepatřila mezi nejrychlejší, měla šestnáctý čas. V posledním sprintu před mistrovstvím světa nenavázala na stříbro z Hochfilzenu a pátou příčku z Pokljuky.

Na vítěznou Wiererovou ztratila 55,5 sekundy. Zkušenou Italku na stupně vítězů doprovodily další bezchybné střelkyně Chloé Chevalierová z Francie a Švédka Elvira Öbergová. Medailistky se v cíli vešly do rozmezí devíti sekund.

Pátou příčku z Hochfilzenu zopakovala donedávna úspěšná běžkyně na lyžích Slovinka Anamarija Lampičová, která udělala jen dvě chyby na střelnici. Znovu byla nejrychlejší v běhu a na Wiererovou ztratila 18,4 sekundy. Vedení v celkovém pořadí SP udržela Francouzka Julia Simonová, i když po šesti umístěních na stupních vítězů v řadě tentokrát skončila devátá.

Tereza Voborníková, Lucie Charvátová a Jessica Jislová obsadily místa v šesté desítce a těsně se dostaly do sobotního stíhacího závodu. Voborníkovou srazily tři chyby vleže. Charvátová po jedné chybě vleže přidala tři vestoje.

Na jisté střelby z posledních závodů nenavázala Jislová, která musela po každé položce na jedno trestné kolo. Navíc na trati ztratila na nejrychlejší Lampičovou více než dvě minuty. V běhu ztrácela i Eliška Václavková, která se třemi chybami obsadila 75. příčku.

V pátek je v Anterselvě na programu sprint mužů. První biatlonista do něj odstartuje ve 14.30.

SP v biatlonu v Anterselvě:

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Wiererová (It.) 20:59,6 (0 tr. okruhů), 2. Chevalierová (Fr.) -2,8 (0), 3. E. Öbergová (Švéd.) -8,7 (0), 4. Röiselandová (Nor.) -14,7 (1), 5. Lampičová (Slovin.) -18,4 (2), 6. Herrmannová-Wicková (Něm.) -23,1 (2), ...16. Davidová -55,5 (2), 56. Voborníková -2:16,8 (3), 58. Charvátová -2:19,2 (4), 59. Jislová -2:21,1 (2), 75. Václavíková (všechny ČR) -3:09,1 (3).

Průběžné pořadí (po 13 z 21 závodů): 1. Simonová (Fr.) 788, 2. E. Öbergová 675, 3. Wiererová 567, 4. Vittozziová (It.) 566, 5. Herrmannová-Wicková 498, 6. Hauserová (Rak.) 476, ...9. Davidová 455, 29. Jislová 134, 51. Voborníková 50, 75. Václavíková 3, 76. Charvátová 1.