Trojitá radost na stupních vítězů. Dürrovou potěšila výhra, Shiffrinovou glóbus a Ljutićovou třetí místo

Slalomy Světového poháru ve Špindlerově Mlýně ovládly Mikaella Shiffrinová a Lena Dürrová. V sobotu vyhrála Američanka před Němkou a v neděli si pořadí prohodily. Shiffrinová těsně nestačila na Dürrovou, která poprvé v kariéře vyhrála slalom Světového poháru.

Špindlerův Mlýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(zleva) Mikaela Shiffrinová, Lena Dürrová a Zrinka Ljutićová | Zdroj: Reuters

Tři ze čtyř slalomových kol ve Špindlerově Mlýně vyhrála Mikaella Shiffrinová, která se stala vládkyní této disciplíny Světového poháru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž ze závodů Světového poháru v alpském lyžování ve Špindlerově Mlýně

Lena stála v cíli nadšená a už i trochu uvolněná, protože všechna radost se z ní ozývala, už když křičela nadšením na stupních vítězů. Tento pocit si sama v minulosti odpírala, jela výborně první kola, jenže v těch druhých častokrát zklamala.

„Učíte se z toho dobrého i z toho špatného. Měla jsem z minulých let řadu zkušeností, už vím, kde zabrat, kde být čistá a teď se to konečně vyplatilo. Pořád říkám, že lyžování je jako puzzle: čím více dílků poskládáte, tím lepší je výsledný obraz. Mě teď hezky zapadly do sebe a tohle je výsledek,“ řekla Němka, která si bude Špindlerův Mlýn pamatovat díky druhému a prvnímu místu.

Že je to pro ni důležitý moment v kariéře, cítila i její soupeřka Shiffrinová. „Snažím se vcítit do té situace a teď byly nesmírně silné emoce Leny a Zrinky. Cítím to, vidím to a to pro mě dělá tyhle závody zvláštní,“ vysvětlovala Američanka.

Všechny slavily

Na stupních vítězů se sešly ženy, které se měly z čeho radovat. Dürrová vyhrála závod Světového poháru, Mikaela Shiffrinová si zajistila s předstihem malý křišťálový glóbus za celkové vítězství ve slalomu a z bronzu se radovala Zrinka Ljutićová.

„Je neuvěřitelné, že mám glóbus už teď, několik závodů před koncem sezony a mistrovství světa. Snažím se ještě vylepšit své lyžování na vyšší úroveň. Tahle sezona je opravdu výborná a jsem ráda, že jsem ten glóbus už získala.“

Shiffrinová ovládla slalom posedmé, míří k vítězství i v obřím slalomu a také v celkovém pořadí Světového poháru.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme