Želva ukradená z muzea v České Lípě je zpět. ‚Dohodli jsme se, že to nebudeme komentovat,‘ uvedl ředitel

Vlastivědné muzeum v České Lípě získalo zpět ukradenou želvu nádhernou. Z muzea, které slouží i jako záchranná stanice pro nalezené želvy, ji na začátku srpna odnesl jeden z návštěvníků.

Česká Lípa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Želva nádherná (Trachemys scripta elegans) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Únosce želvu na začátku srpna sebral z bazénku v atriu muzea, strčil ji do kapsy a i s ženou a dítětem rychle muzeum opustil. Zachytila je ale bezpečnostní kamera.

„Dovolujeme si vyzvat dotyčného otce rodiny v klobouku, který želvu unesl v pravé kapse svých khaki kalhot, aby želvu vrátil (třeba i anonymně) do 20. září,“ napsalo začátkem září muzeum na sociální sítě s tím, že se jinak obrátí na policii.

Několik týdnů po výzvě byla želva do muzea navrácena. „Dohodli jsme se, že to nebudeme více komentovat. Byla vrácena, dobře to skončilo,“ uvedl ředitel muzea Zdeněk Vitáček.

Aby k podobným situacím už nedocházelo, nechá muzeum bazének s želvami oplotit.

Jana Pavlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme