Musk se omluvil bývalému zaměstnanci Twitteru za necitlivé tweety. Předtím ho propustil a pomluvil

Majitel americké společnosti Twitter Elon Musk se omluvil bývalému zaměstnanci z Islandu, se kterým si na stejnojmenné platformě vyměnil sérii nepříjemných tweetů. Tweety se týkaly dotazu, který pracovník oddělení produktového designu Halli Thorleifsson vznesl ohledně toho, zda je ve firmě ještě zaměstnán, nebo ne. Následně se dozvěděl, že byl propuštěn, uvedla BBC.

Tento článek je více než rok starý.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elon Musk

Elon Musk | Zdroj: Reuters

Thorleifsson koncem února zjistil, že se nemůže přihlásit ke svému pracovnímu účtu a na personálním oddělení Twitteru mu nejprve nedokázali jednoznačně odpovědět, zda byl propuštěn. Na twitteru se proto zeptal přímo Muska jako svého nejvyššího šéfa.

„Jakou děláte práci?“ zeptal se ho následně Musk. Jejich komunikaci, která připomínala pracovní pohovor v přímém přenosu, s úžasem sledovali další uživatelé twitteru. Výměna tweetů skončila tím, že Musk odpověděl dvěma emotikony, jak se zeširoka směje. Po této konverzaci dostal Thorleifsson e-mail, v němž mu potvrdili, že byl propuštěn.

V úterý Musk na konverzaci navázal a ve tweetu označil Thorleifssona za „nejhoršího“. Následně ale tweet smazal. O několik hodin později změnil názor a omluvil se. Podle BBC je možné, že nabídl Thorleifssonovi, aby se na své místo vrátil.

„Chtěl bych se Hallimu omluvit za to, že jsem jeho situaci nepochopil správně. Opíral jsem se o informace, které mi byly sděleny a které byly nepravdivé, nebo v některých případech pravdivé, ale ne smysluplné,“ napsal Musk. „Zvažuje, že by ve Twitteru zůstal,“ dodal.

Na Islandu známé jméno

Thorleifsson je původem z Islandu a v roce 2021 prodal Twitteru svou agenturu Ueno, která se věnuje kreativnímu designu. Kolik za ni dostal, ale nechce říct. Spekuluje se, že Twitter by mu po jeho odchodu z firmy musel vyplatit značnou částku.

Thorleifsson trpí svalovou dystrofií a na Islandu vedl kampaň za lepší přístup pro vozíčkáře. Když prodával svou firmu Twitteru, strukturoval transakci podle místních médií záměrně tak, aby islandské vládě zaplatil vysokou daň. Loni jej čtyři média na Islandu zvolila osobností roku.

Musk firmu Twitter koupil na podzim loňského roku. Ještě v říjnu měl podnik zhruba 7500 zaměstnanců, po snižování nákladů a interních změnách pod Muskovým vedením jich nyní má odhadem asi 2000. Ještě v lednu Musk uváděl, že Twitter zaměstnává zhruba 2300 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme