Polovina východních Němců se cítí znevýhodněná i 34 let po sjednocení. Spokojená je jen třetina

Skoro půlka východních Němců se dál považuje za občany druhé kategorie. Zjistil to průzkum agentury Infratest dimap pro veřejnoprávní stanici ARD. I více než třicet let po sjednocení se lidé z bývalé NDR cítí v řadě věcí opomíjení.

Od stálého zpravodaje Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána | Zdroj: Profimedia

Zatímco většina západních Němců podle průzkumu agentury Infratest dimap věří, že se sjednocení země povedlo, tento názor má na východě jen 35 procent lidí.

Přes deset tisíc migrantů za měsíc. Nová balkánská trasa, po které lidé míří do Německa, vede přes Polsko

Číst článek

Lidé z bývalé NDR mají jiný přístup i k tomu, jak vnímají svou národnost. Na 40 procent z nich se označuje vysloveně za Východní Němce.

Rozdíly v obou regionech potvrzuje i nedávná studie Elitenmonitor, podle které mají obyvatelé z postkomunistických regionů mnohem menší vyhlídky na kariérní vzestup.

Na vrcholných funkcích v byznysu nebo i kultuře mají západní Němci mnohem větší zastoupení, než jaké by odpovídalo demografii.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme