Japonský automat na medvědí maso je překvapivým úspěchem, čtvrt kila se v něm prodává za 360 korun

Japonci nově prodávají čerstvé medvědí maso v automatech –⁠ a nečekaně je to velký hit. Automat na nádraží v severní prefektuře Akita od jeho instalace na konci loňského roku přitahuje stálý proud zákazníků, píše deník The Guardian. Maso pochází z lokálně zabitých divokých medvědů od lovců, kteří mají povolení k zabití určitého počtu jedinců během sezony.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medvědí maso je oblíbené v severním Japonsku, kde se prodává v konzervách (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Maso je dostupné na jednom z vlakových nádraží ve městě Semboku. V automatu se prodává za 2200 jenů (v přepočtu zhruba 360 korun) za 250 g a je oblíbené právě u cestujících, kteří na nádraží vystupují, píše server Insider. Provozovatel ale obdržel také požadavky na zaslání objednávky do asi 400 kilometrů vzdáleného Tokia.

Medvěd na kokainu, zmrzlině a marihuaně. Zvěř při návštěvách obydlených lokalit nachází omamné látky

Číst článek

Lidé si v automatu můžou koupit lokálně zabitého divokého medvěda jako regionální specialitu. Maso pochází ze zvířat odchycených v horách členy místního loveckého klubu, kteří mají povolení k zabití určitého počtu jedinců během roční lovecké sezony.

Automat se objevil na nádraží loni v listopadu poté, co místní restaurace Soba Goro využila příležitost a na medvědí maso láká hosty jako na turistickou atrakci.

Spotřeba medvědího masa je nejvyšší v severním Japonsku, kde se prodává v konzervách. Má chuť, kterou někteří přirovnávají ke zvěřině. Medvědí maso chutná čistě a neztuhne, ani když je studené, řekl japonskému serveru The Mainichi mluvčí restaurace.

V Japonsku jsou potravinové automaty zcela běžné. Nabízí široký sortiment, od základních potravin, jako jsou teplé a studené nápoje, až po jedlý hmyz.

Eliška Radinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme