VIDEO: Policista pronásledující ‚atleta‘ na útěku nasedl k řidiči, který vezl dceru ze školy

Z policejní kontroly dokladů na Florenci v Praze se během chvíle staly závody. Jeden z kontrolovaných mužů se v jejím průběhu z ničeho nic dal na útěk a předvedl úctyhodný sportovní výkon. Policista musel při pronásledování vyžít kolemjedoucí auto, aby náskok stáhl. Muže dopadl až na autobusovém nádraží a následně zjistil, že se jedná o celostátně stíhanou osobu, na kterou jsou vydané dva příkazy k zatčení. Muži nyní hrozí dva roky za mřížemi.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Budete mít u sebe občanku, pánové?“ požádal v pátek policista dva muže na pražské Florenci. Při kontrole totožnosti prvního z nich ale druhý muž začal nečekaně utíkat. Policista se okamžitě rozeběhl za ním.

Prchající muž nereagoval na výzvy k zastavení ani na varování, že budou použity „donucovací prostředky“ a běžel dál.

„Pronásledující policista, který je mimochodem velmi zkušeným běžcem, měl v jednu chvíli pocit, že se snaží doběhnout ježka Sonica, nebo legendárního Flashe Gordona,“ popsal zásah policie mluvčí Richard Hrdina.

Policie při obřím zátahu zatkla 44 lidí v deseti zemích, devět v Česku, informoval Europol

Číst článek

Kvůli velkému náskoku pronásledovaného využil policista svého oprávnění a požádal o pomoc jednoho z projíždějících řidičů. Dal mu pokyn k zastavení a požádal ho, aby ho kousek svezl za „rychlonožkou“ na útěku.

„Jeďte jeďte, támhle, jak utíká,“ navigoval překvapeného řidiče, který neváhal a pomohl policistovi náskok výrazně zkrátit. „Dcera na zadním sedadle se nestačila divit, takový zážitek cestou ze školy nečekala,“ uvedl mluvčí pražské policie.

Policista v pronásledování pokračoval dál a doběhl až na autobusové nádraží, kde pronásledovaného ztratil. Díky tomu, že ho ale viděl zabíhat právě sem, věděl, že nemůže být daleko.

Nahlédl přes nízkou zeď a tam uviděl muže, jak se krčí za velkou nádrží. Pod hrozbou namířené zbraně jej zatkl. Následná kontrola údajů prokázala, že čtyřiatřicetiletý muž je v celostátním pátrání a jsou na něj vydané dva příkazy k zatčení.

„Atlet se dlouhodobě vyhýbal soudnímu líčení, na které byl několikrát předvoláván kvůli maření výkonu úředního rozhodnutí. „Nyní se tak soudu nevyhne a s největší pravděpodobností poputuje za mříže na dva roky,“ uvedl mluvčí Hrdina.

Michaela-Františka Kárná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme