Výběr z médií: ceny bytů u pražského metra, trojky z chování a české pivo v Rusku

V českém tisku se v pondělí dočtete o cenách bytů u stanic pražského metra. Tématu se věnuje deník E15. Mf Dnes přináší přehled okresů, ve kterých žáci nejčastěji dostávají trojky z chování. A české pivo se dá dál koupit v Rusku, popisují Hospodářské noviny. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaké jsou ceny bytů u stanic pražského metra? (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Pražské metro a ceny bytů, to je téma pro deník E15. Nejvíce zaplatí zájemce o byt za metr čtvereční v okolí stanice Staroměstská, a to bezmála 212 tisíc korun. Pražskou dvojkou se 192 tisíci korunami za metr je sousední Malostranská. Obě zastávky mají ovšem úplně opačný příběh. Zatímco Staroměstská oproti loňsku zhruba o třetinu podražila, Malostranská o devět procent zlevnila.

Nadšený učitel angličtiny: Sám jsem byl neúspěšný žák. Teď vím, že největší motivace je úspěch a láska

Číst článek

Mf Dnes

Mf Dnes přináší přehled okresů, ve kterých žáci nejčastěji dostávají trojky z chování. V některých regionech jde o naprostou výjimku. Jsou ale i místa, kde mají v průměru jednoho takového žáka v každé třídě. Celkem 4,2 procenta žáků se sníženou známkou z chování mají ve čtyřletém průměru hned dva okresy - Teplicko a Znojemsko.

Hospodářské noviny

Velká pivní záhada, to stojí v titulku Hospodářských novin. Deník upozornil, že největší české pivovary sice tvrdí, že Rusko bojkotují, přesto se tam dá jejich pivo koupit dál. Jak se tam dostává, prý netuší. Někteří menší výrobci se tím ale netají, výpadek tak velkého trhu si nemohou dovolit.

Právo

Policisté v Česku obvinili v souvislosti s válkou na Ukrajině od jejího začátku téměř padesát lidí. Většina případů se týká podpory ruské agrese. Tématu se věnuje deník Právo. Zhruba deset kauz už skončilo pravomocným rozhodnutím soudů nebo státních zastupitelství, nikdo ale neskončil vězení.

Vojtěch Tomášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme