Slovenský exministr zahraničí Korčok oznámil kandidaturu na prezidenta, má silnou podporu

O prezidentský post na Slovensku se bude ucházet další kandidát. Nástupcem Zuzany Čaputové se chce nově stát také bývalý slovenský ministr zahraničí Ivan Korčok, oznámil to ve středu na tiskové konferenci. Doposud patřil v zemi k nejdůvěryhodnějším politikům, je známý svými proevropskými a proatlantickými názory. Průzkumy mu přisuzují v kandidatuře silnou pozici.

Banská Bystrica Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exministr zahraničí Ivan Korčok oznámil kandidaturu na prezidenta Slovenska | Zdroj: Profimedia / ČTK

Exministr zahraničí Ivan Korčok odešel z vysoké politiky v loňském roce, k veřejnému dění se ale vyjadřovat nepřestal. Je prvním z možných favoritů na zvolení prezidentem, který ohlásil svou kandidaturu.

„Je velmi důležité říkat si pravdu. A pravda je taková, že jsme dlouhé roky přešlapovali na místě. Musíme udělat vše pro to, abychom ukončili zaostávání,“ řekl Korčok na tiskové konferenci, na které svou kandidaturu oznámil.

Devětapadesátiletý Ivan Korčok strávil třicet let v diplomacii – byl například velvyslancem ve Spojených státech i v Německu. O jeho kandidatuře se začalo mluvit hned poté, co Zuzana Čaputová oznámila, že podruhé o funkci hlavy státu už usilovat nebude.

Prezidentka Korčoka také nepřímo podpořila v rozhodnutí kandidovat. Slováci budou vybírat nového prezidenta v roce 2024, zatím moc oficiálních kandidátů není. Politici se soustředí především na předčasné parlamentní volby, které budou přesně za měsíc.

Pavlína Nečásková, pik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme