Americký prezident Biden zavítal mezi odboráře. Podpořil je ve stávce za lepší pracovní podmínky

Americký prezident Joe Biden se vydal mezi odboráře. Dokonce mezi stávkující odboráře. To se ještě v moderních dějinách Spojených států nestalo. Navštívil pracovníky automobilek na předměstí Detroitu ve státě Michigan. Ti už 12 dnů stávkují za lepší pracovní podmínky, hlavně za vyšší mzdy.

Detroit (Michigan) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Joe Biden v rámci předvolební kampaně promluvil k odborářům | Foto: Evelyn Hockstein | Zdroj: Reuters

Biden nepřijel přímo do továrny, ale šel se projít k protestnímu hloučku před jednu z továren na okraji Detroitu. Stalo se tak vůbec poprvé, kdy úřadující prezident přišel na protestní shromáždění odborů. Na sobě měl odborářskou čepici, dostal megafon a z něj k protestujícím volal slova podpory.

Prezident Biden odborářům řekl, že si zaslouží zvýšení mezd a další benefit, za což si vysloužil bouřlivý potlesk. Hlava Spojených států sice na takové akce odborářů jezdila už dříve, ale to bylo v rámci jeho předvolební kampaně.

Americký prezident navštívil stávku odborů v Detroitu | Foto: Evelyn Hockstein | Zdroj: Reuters

Prezident by ale měl být spíše nestranný, měl by zjistit postoje obou zástupců a hledat řešení. Na akci však asi nejel jen jako vrcholný představitel, ale jako kandidát do budoucích voleb v rámci předvolební kampaně.

V Michiganu v roce 2020 Biden vyhrál poměrně těsně. Síly mezi ním a Donaldem Trumpem byly poměrně vyrovnané, v roce 2016 zase všechny zdejší volitele získal Trump. Biden si uvědomuje, že jsou pro něj voliči v Michiganu důležití. Ze stejného důvodu na místo ve středu míří i protikandidát Trump.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme