Požár na svatbě v Iráku si vyžádal přes 100 obětí. ‚Hala byla v plamenech během sekund,‘ říkají svědci

Nejméně sto lidí zemřelo a přes 150 jich utrpělo zranění při požáru, který vypukl během svatebních oslav v irácké provincii Ninive. S odvoláním na irácká média o tom v noci na středu informovaly světové agentury. Náměstek guvernéra provincie Ninive Hasan Allak hovoří až o 113 mrtvých. Úřady zatím nesdělily, co tragédii způsobilo.

Bagdád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár mohly zavinit ohňostroje použité během ceremonie | Foto: Abdullah Rashid | Zdroj: Reuters

První zprávy naznačují, že požár mohly zavinit ohňostroje použité během ceremonie, napsala stanice Al-Džazíra na svém webu s odkazem na iráckou civilní obranu.

Oheň se podle médií rozšířil rozlehlou slavnostní síní, která byla zřejmě postavena z vysoce hořlavých stavebních materiálů, což mohlo přispět k jejímu rychlému zřícení. Představitelé civilní obrany popsali exteriér svatební síně jako vyzdobený vysoce hořlavým obkladem, který je v zemi nezákonný, napsala agentura AP.

Média v Íráku musí homosexualitu nyní nazývat sexuální deviací. Zakázané je i slovo ‚gender‘

Číst článek

Ta také zveřejnila video mimo jiné z nemocnice, kam záchranáři převezli zraněné. Jeden ze svědků přitom popisuje, jak po odpálení ohňostroje vzplála střecha budovy. „Celá hala byla v plamenech během pár sekund,“ řekl muž.

Stanice BBC News v noci na středu hlásila, že podle místních médií jsou mezi oběťmi i nevěsta se ženichem. Později napsala, že není jasné, zda jsou mezi mrtvými nebo zraněnými.

Budova začala hořet kolem 22.45 místního času (21.45 středočeského letního času), nacházely se v ní v té době stovky lidí, řekli svědci z místa agentuře Reuters. Na videu z místa byli vidět hasiči, jak se snaží překonat ohořelé trosky budovy a hledají přeživší, popsal Reuters.

Irácký premiér Muhammad Súdání vyzval úřady, aby „zmobilizovaly veškeré úsilí“ a poskytly pomoc těm, které tragická událost postihla.

Tragédie se odehrála v okrese Hamdáníja. To je převážně křesťanská oblast, která se nachází nedaleko města Mosul a asi 335 kilometrů severozápadně od metropole Bagdádu, podotkla agentura AP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme