‚Zmlátil ho a udělal správnou věc.‘ Kadyrov sdílel video, kde jeho patnáctiletý syn bije vězně

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov uvedl, že je hrdý na svého dospívajícího syna Adama, který na videu bije vězně obviněného ze spálení koránu. Informovala o tom agentura Reuters.

Grozny Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov s jeho patnáctiletým synem Adamem | Zdroj: Profimedia

Kadyrov na komunikační platformě Telegram připojil komentář ke snímku (video zobrazuje násilnou scénu), na němž je vidět, jak patnáctiletý Adam v khaki oblečení bije a kope jiného muže krčícího se na židli, načež ho povalí na zem a udeří ho do hlavy.

Čečenský vůdce, který se stylizuje do role zapřisáhlého spojence prezidenta Vladimira Putina, uvedl, že video zveřejnil, aby vyvrátil veškeré pochybnosti o tom, zda se incident, o němž se poprvé psalo minulý měsíc, skutečně odehrál.

Zbitá reportérka je v nemocnici v Moskvě. Advokátovi se předtím podařilo dostat k soudu s kritičkou režimu

Číst článek

„Zmlátil ho a udělal správnou věc,“ uvedl Kadyrov. „Bez přehánění, ano, jsem na Adamův čin hrdý,“ dodal s tím, že si svého syna váží za to, že si osvojil „dospělé ideály cti, důstojnosti a obrany svého náboženství“.

Stížnost ombudsmance

Vězeň Nikita Žuravel si na útok stěžoval ruské ombudsmance. Ta minulý měsíc uvedla, že záležitost předala svému protějšku v Čečensku.

Šestačtyřicetiletý Kadyrov vládne Čečensku tvrdou rukou od roku 2007, kdy se stal prezidentem. Putin mu poskytl štědré finanční prostředky na obnovu převážně muslimského regionu, který byl zpustošen ve dvou válkách po rozpadu Sovětského svazu, když se pokusil vymanit z kontroly Moskvy.

Zlomené prsty a oholená hlava. V Čečensku zbili ruskou novinářku, jela k soudu s kritičkou Kadyrova

Číst článek

Kadyrov propaguje své tři dospívající syny čím dál častěji. Loni o nich prohlásil, že je posílá bojovat za Rusko ve válce na Ukrajině. Míra jejich zapojení do bojových akcí nicméně zůstává nejasná.

Nejstarší ze synů Achmat byl v březnu vyfotografován s Putinem v Kremlu, což podpořilo zvěsti o tom, že je připravován jako Kadyrovův nástupce.

Zdravotní stav Kadyrova je předmětem intenzivních spekulací. Tento měsíc se objevily zprávy o tom, že je mrtvý nebo v kómatu. Minulý týden Kadyrov zveřejnil na telegramu příspěvek, ve kterém uvedl, že je v pořádku a že důvodem jeho cesty do moskevské nemocnice byla návštěva nemocného strýce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme