‚Potřebuji manžela, ne historickou osobnost.‘ Synovi Zelenského se stýská, přiznala první dáma Ukrajiny

Olena Zelenská, manželka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, se v rozhovoru s britskou BBC svěřila, že jejich desetiletému synovi Kyrylovi se stýská po otci. Zelenského vídají, ale ne tak často, jak by si všichni přáli.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olena Zelenská se svěřila, že jejich desetiletému synovi Kyrylovi se stýská po otci | Foto: Ukrinform | Zdroj: Reuters

Volodymyr a Olena Zelenští od začátku ruské invaze loni v únoru žijí odděleně. Stejně jako miliony ukrajinských rodin i oni pociťují dopady války a nejistota, jakou takový život obnáší, se podepsala na psychickém stavu jejich dětí.

„Strašně mě bolí, když vidím, že děti nic neplánují,“ řekla Zelenská a dodala, že mladí lidé ve věku její dcery, které je 19 let, sní o cestování, nových zážitcích, pocitech. „Ona takovou možnost nemá,“ dodala.

Ukrajinská první dáma řekla, že nikdy nesnila o tom, že by se její manžel stal „historickou osobností“, jaká je z něj od ruského vpádu na Ukrajinu. „Možná to je trochu sobecké, ale po svém boku potřebuju manžela, ne historickou osobnost,“ přiznala.

Zároveň ale dodala, že ho podporuje, věří v něho a ví, že má dost sil. „Opravdu to je velmi silný a odolný člověk. A tato odolnost je to, co všichni nyní potřebujeme,“ řekla.

Zelenská se v poslední době zaměřuje na pomoc lidem, kteří se potřebují vypořádat s psychickými dopady války a v Kyjevě chystá summit věnovaný mentálnímu zdraví.

Teenageři z Ukrajiny věří v návrat domů, a neučí se proto česky. Začlenila se jich u nás jen třetina

Číst článek

„Doufám, že někomu mohu být inspirací, můžu někomu poskytnout naději nebo radu nebo vlastním příkladem ukázat, že žijeme, pracujeme a postupujeme dál,“ řekla první dáma Ukrajiny.

„Nikdo neví, co ho čeká. Nikdo si nedovedl představit, že ve středu Evropy bude ve 21. století zuřit tak krutá válka. Krvavá válka. A já jsem si nikdy nepředstavovala, že se v takové situaci dostanu do takové role,“ řekla Zelenská.

„Máme obrovskou naději, že vyhrajeme, ale nevíme, kdy vítězství přijde. A toto dlouhé čekání, neustálý stres, si vybírá svou daň,“ uvedla také.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme