Tři ozbrojení pachatelé se s Bohumilem Vostalem a kameramanem Milanem Noskem střetli na Columbus Avenue. Novinářům ukradli vybavení v hodnotě více než 18 tisíc dolarů (přes 400 tisíc korun).
„Navýšení koncesionářských poplatků je přijatelný kompromis. Dorovná inflační vlivy z posledních let, ale není to expanzivní růst,“ vysvětluje mediální analytik Filip Rožánek.
„Peníze z roku 2005, respektive 2008, kdy došlo k poslední změně, jsou dnes zhruba na 50 procentech tehdejší hodnoty. Takže to navýšení vlastně nedorovnává propad, který nastal,“ přiznává Lacina
Poplatky jsou hlavním zdrojem financování médií veřejné služby. Výše 135 korun měsíčně u České televize se nezměnila od roku 2008, měsíční platba 45 korun u Českého rozhlasu je stejná od roku 2005.
Novou divizi digitálních služeb povede Jan Maxa. Další novou divizi Obsah bude řídit Tereza Polachová a Korporátní služby povede místo Víta Koláře bývalý mluvčí Home Creditu Michal Fila.
„Útok kamikadze dronu jsem zažila poprvé,“ říká pro iROZHLAS.cz reportérka Darja Stomatová. „V tu chvíli cítíte, jak vám vystřelí adrenalin a zrychluje se vám dech,“ přibližuje.
„AZ-kvíz mě čím dál víc bolí, celý den mluvím a stojím, ale pořád se na soutěžící i štáb těším. Před několika lety mě začalo mrzet, že se nikam moc nevyvíjím, ale už jsem si na to zvykl,“ přiznává.
Bývalý šéf pořadu Reportéři ČT byl koncem loňského roku obviněn z bossingu a sexuálního obtěžování. Policie obvinění prošetřila a uznala nevinu Wollnera.
Kromě Sychrova se bude natáčet i na hradě Zvíkov, ve městě Slavonice nebo na Kavčích horách. Diváci pohádku uvidí poprvé letos na Vánoce v hlavním vysílacím čase.
Většina plánů, které budoucí ředitel doposud předkládal, ale jistým náznakem revoluce je. Vybírat koncesionářské poplatky za každou přípojku elektřiny, co jiného to v Česku je než revoluce?
Zvolený ředitel České televize Jan Souček by sice rád umenšil natáčení kriminálek, přesto chce oživit nápad na seriál Četníci ze Znojma. Připomínal by německou revoltu proti vzniku Československa.
Televizní poplatek by se zvýšil na 150 Kč a rozhlasový na 60 Kč. Poplatek by podle generálního ředitele ČT Dvořáka měl platit ten, kdo veřejnou službu využívá.
V případě, že by se voleb zúčastnila koalice Spolu, složená z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, měla by 24 procent hlasů. Piráti by získali 11,5 procenta a SPD osm procent hlasů.
„Domnívám se, že televize by nemusela nabízet několikery magazíny o vaření, natírání chat a údržbě zahrady, byť formát většiny z nich je kvalitní,“ říká generální ředitel České televize Jan Souček.
Víc dokumentů, méně detektivek a možná i sportu. Česká televize bude mít od října nového šéfa. A ten má spoustu plánů, jak veřejnoprávní médium změnit. Čím radu oslovil?
Jedním z cílů nového generálního ředitele ČT Jana Součka je vytvoření společné platformy pro česká veřejnoprávní média. Za prioritu považuje refresh týmu a redesign formátu Reportérů ČT.
„Z mého pohledu je současná volba o tom, že se Petr Dvořák snaží obhájit svůj mandát, získat třetí období a má v tuto chvíli čtyři vyzyvatele,“ míní místopředseda Rady České televize Vlastimil Ježek.
„Nejsem fascinován retrem. Proč bych měl obdivovat bakelit. Já to spíš nenávidím, je mi na blití, když vidím hnus, ve kterém jsme žili,“ říká Pachl před vysíláním posledního dílu jeho seriálu Volha.
Jeho postava je antihrdinou. „Inteligence Standy Pekárka není taková, aby se mohl charakterově vyvinout. Ostatní postavy se na pozadí událostí hodně mění, to mi přijde nejzajímavější,“ říká herec.
„Petr Dvořák se snažil nacházet úspory ve fungování televize. Nakonec se mu povedlo spustit nové stanice, ty musel pak uzavřít. Úspory se začnou projevovat i v premiérových pořadech,“ říká analytik.
„Je důležité, aby takové filmy a seriály vznikaly, aby se ta doba připomínala. Dnes se také práská, ale jinak, tehdy šlo často i o životy,“ říká Dvořák o minisérii Volha, ve které hrál agenta StB.
Sněmovní volby by v březnu vyhrálo podle modelu agentury Kantar hnutí ANO s 29,5 procenta. Pokud by kandidovala koalice Spolu, skončila by na druhém místě s 27,5 procenta hlasů.
Stopy Járy Cimrmana jsou sice dokumentem, ale částečně hraným. V každém díle se objeví minimálně jeden člen Žižkovského divadla Járy Cimrmana. Zdeněk Svěrák se objeví v prvním a posledním dílu.
Souček chce otevřít diskusi o tom, co všechno má veřejnoprávní televize v následující dekádě dělat, co od ní společnost očekává. Teprve potom je možné smysluplně počítat, kolik je na to potřeba peněz.