Průzkum agentury INSA ukázal, že 52 procent Němců nevěří, že se v zemi vyplatí pracovat. Ministr financí přitom říká, že práce je nejlepším způsobem překonání chudoby.
Poprask kolem vládních úspor konkrétně upozorňuje, že zdejší demokracie má dosud rezervy. Vzorem může být Německo, kde obdobný balíček chystají v úplném klidu kancléř s ministrem financí.
Německo chce v nadcházejícím roce hospodařit s větším schodkem, než původně ministr financí Christian Lindner předpokládal. Vyplývá to z návrhu, na kterém se v noci na pátek dohodl rozpočtový výbor.
Německo původně zamýšlelo všechny tři jaderné elektrárny odpojit na konci letošního roku, kvůli energetické krizi ale měly dvě ze tří elektráren zůstat v provozu až do jara.
Německo se potýká s omezováním dodávek plynu z Ruska. Ruská plynárenská společnost Gazprom začátkem tohoto měsíce oznámila, že ponechá mimo provoz plynovod Nord Stream 1.
Nahlédnutí do programu německých liberálů může mnohé přivést do rozpaků. Společná evropská politika se sotva obejde bez minimalizace rizik vyvolávaných rozvrácenými státními rozpočty členských zemí.
Zelení i liberální FDP, bez nichž není vláda pro Scholze ani Lascheta možná, nicméně zcela nezavrhují pozdější jednání s CDU/CSU. Pokračování koalice SPD a CDU/CSU není v tuto chvíli pravděpodobné.
Jak by na Lindnera asi reagovala současná česká vláda? Ta zadlužuje státní finance tak, že došla trpělivost i České národní bance. Možná by problém odbyla poukazem, že Česko není součástí eurozóny.
Psychoteror - tak popsali jednání o německé vládní koalici vyjednavači Zelených. Ti z neúspěchu takzvané jamajské koalice viní Svobodné demokraty, kteří od jednacího stolu v neděli odešli.