V hlavním městě po klidném začátku demonstrace několik stovek zamaskovaných lidí před vlastním průvodem rozbíjelo okna bank a házelo kameny na policejní auto.
Demonstranti v Jerevanu skandují hesla jako „Nikol je zrádce!“. Premiér podle jejich názoru „nic nedělá“ v reakci na ázerbájdžánskou operaci v Karabachu, se kterým Arménie nemá pozemní spojení.
Emmanuel Macron se snaží získat hráče počítačových her zpět na svou stranu poté, co prohlásil, že jsou hrami intoxikovaní a přenášejí to do ulic na demonstrace proti důchodové reformě.
„Rajchl sice kritizuje vojenské dodávky na Ukrajinu, kritizuje angažmá Severoatlantické aliance. Ale vždycky se snaží, aby dokázal udržet určitou červenou linii, kterou nepřekročí,“ říká Jelínek.
Policie odhadla, že se protestu účastnily vyšší jednotky tisíců lidí. Václavské náměstí bylo zaplněné těsně pod Opletalovu ulici. Kolem 18. hodiny se dav přesunul na Letnou, poté akce skončila.
Spolek Milion chvilek nejenže se ocitl pod palbou i z řad svých podporovatelů za to, že Blažka nenechali na své akci promluvit, ale objevily se i úvahy, že éra Milionu chvilek skončila.
Ázerbájdžánci zadrželi na kontrolním stanovišti na Lačinském koridoru tři mladé Armény, kteří cestovali z Karabachu do Arménie. Tlak na region vede k politické destabilizaci.
Ministr spravedlnosti Éric Dupond-Moretti uvedl, že policie kvůli výtržnostem a napadání strážců zákona zadržela na přelomu června a července na 4000 lidí a z toho u soudu stanulo více než 2000 lidí.
Advokát muže, proti němuž policisté zasahovali, zvažuje další kroky. „Asi podáme občansko-právní žalobu, ale musím se o tom nejdříve poradit s klientem,“ řekl pro iROZHLAS.cz Zdeněk Kašpárek.
Spolkové ministerstvo vnitra a německá civilní kontrarozvědka v pravidelných výročních zprávách označují pravicový extremismus za největší nebezpečí pro německou demokracii.
V sobotu se protestující sešli kolem 14.00 u plzeňského hlavního nádraží. Účastníci pochodu se s několika českými vlajkami a za doprovodu antikonfliktního týmu vydali na náměstí Republiky.
Vyrabované obchody, zapálená auta a poškozené radnice, pošty i banky. Takové škody zůstaly po červnových nepokojích ve Francii po smrti mladíka. Výtržníci poškodili a vypálili také desítky škol.
Jihokorejští demonstranti vyzvali Tokio, aby své rozhodnutí vypouštět radioaktivní vodu z Fukušimy přehodnotilo. Plán japonské vlády ale už schválila Mezinárodní agentura pro atomovou energii.
„Když Rom zavolá a má typické romské příjmení, z velké části ho prostě odmítnou. To, že někdo nabídne Romovi byt, je opravdu štěstí“ říká zmocněnkyně vlády pro záležitosti romské menšiny Fuková.
Útoky a demonstrace. Část Romů se bouří proti ukrajinským uprchlíkům a pomoci, kterou dostali od státu i veřejnosti. Co všechno jim vadí a čeho se obávají?
Odpůrci vládní reformy protestují v Jeruzalémě poblíž budovy Knesetu. O prvním zákonu omezujícím pravomoc Nejvyššího soudu má sněmovna hlasovat už v pondělí.
Z Tel Avivu v úterý večer vyrazil protestní pochod, který se po cestě do Jeruzaléma podle organizátorů rozrostl na více než 20 000 lidí. Zástup s izraelskými vlajkami se táhl několik kilometrů.
Protest několika desítek žen začal ve středu ráno v hlavním městě a trval až do odpoledních hodin, kdy proti němu zasáhly bezpečnostní složky vodním dělem a střelbou do vzduchu.
Demonstrace v Tel Avivu proti politice vlády Benjamina Netanjahua a jí prosazované justiční reformě stále pokračují. Protestující vytvořili lidské řetězy a zablokovali vchod do vojenského velitelství.
Že oznámení podá, už na začátku června avizoval muž, proti němuž policie zakročila. Mířit podle jeho advokáta mělo na zasahující policisty a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN).
„Je nám líto, že jsme museli hlasovat proti tomuto nevyváženému textu, je ale v rozporu s postoji, které dlouhodobě zastáváme ohledně svobody projevu,“ prohlásila americká velvyslankyně při UNHRC.
Sobotní protest svolala rodina Adamy Traorého, černošského Francouze, který v roce 2016 zemřel při policejním zákroku za podobných okolností jako později George Floyd ve Spojených státech.