Své fotografie vystavuje po celém světě. Jsou na obálkách prestižních časopisů nebo svítí na billboardu na Times Square. Marie Tomanová přitom do USA odjížděla s myšlenkou, že z ní nikdy nic nebude.
Mezi umělci si prodejna za dobu svého nového využití našla místo. Lidé z celé České republiky nám ho záviděli,“ říká ředitel Střední umělecké školy v Ostravě Martin Mikolášek.
Český Krumlov nakoupil sbírky dětských ilustrací za jeden milion eur. Teď se domnívají, že byli podvedeni. Minulá radnice pořídila kolekci od sběratele Otakara Božejovského a nesmí ji 50 let prodat.
Čapek, Kupka, Toyen... Poznáte jejich obrazy? Anebo byste naletěli podvodníkům? Středočeský krajský soud znovu řeší kauzu údajných padělků se škodou v řádu desítek milionů.
„Klimabox přijde do našeho depozitáře, tam se dílo zabalí, tím se vyrovnávají teploty a jednotlivé vlhkosti. Prostředí pro dílo zůstává totožné v rámci balení a potom odvozu,“ říká ředitel galerie.
Výstava dvou přátel, italského malíře a konceptuálního umělce mezinárodního věhlasu Mimma Roselliho a malíře Ivana Ouhela, zaujme v karlovarské Galerii umění.
V první etapě se dělníci zaměří na přízemí paláce, opraví fasádu ze dvora a zlepší odtoky dešťové vody tak, aby dům dál nepoškozovala vlhkost. Další změnou je zřízení nového vchodu z Běhounské ulice.
Netypický galerijní prostor tvoří přírodní areál, sestávající z lesa, jezírka a prostorných skleníků. Geer Verbeje zde už téměř 40 let sbírá umělecké kousky z celého světa.
Poloprázdný Veletržní palác nebo skromný program. Tak komentují někteří výtvarní kritici současný stav pražské Národní galerie. Ředitelka Alicja Knast ale prý dělá maximum možného.
Výstava, na kterou si Centre Pompidou obraz z jihlavské Oblastní galerie Vysočiny zapůjčilo, bude věnována malířce Suzanne Valadon. Ta Hynaisovi pózovala a je vyobrazená i na zmíněném díle.
Bílá geometrická stavba z polystyrenových kvádrů, umístěná uprostřed bazénové haly, je 7 metrů široká, 16 metrů dlouhá a na výšku má 6 metrů. Objekt zahaluje umělá mlha, světlo a výrazné zvuky.
Na chybu přišla teprve letos německá historička umění. I přes její objev ale bude dílo s názvem New York City 1 dál vystavováno obráceně, aby nedošlo k jeho poškození, píše britský list The Guardian.
Expozice přibližuje slavnou minulost i neslavný zánik firmy, a především její výrobky. Třeba raritu v podobě kola určeného pro egyptské maloobchodníky.
Ceny energií trápí ředitelku soukromé galerie: „Už jsem řešila s odborníky, co budeme dělat, když budeme muset zavřít, jestli vypustit úplně vodu, jestli to obložit v zimě nějakými matracemi.“
Mona Lisa zůstala díky neprůstřelnému sklu nepoškozena. Muž byl následně vyveden ochrankou a prohlásil, že vše provedl, aby lidé mysleli na planetu Zemi. Celou akci zachytili uživatelé na twitteru.
Jan Křížek tvořil v první polovině minulého století a prošel akademiemi v Mnichově, Vídni i Praze a poté se živil jako výtvarný pedagog. Jeho práce mohli vidět lidé naposled v roce 1959.
V galerii, divadlo, ale i útulné letní kino se proměnil měšťanský renesanční dům na Masarykově náměstí v Třeboni. Vznikl tam nový kulturní prostor s názvem Třeboň 105.
Předměty vracející se ze zápůjček Finsko zabavilo a vyšetřuje více než deset lidí, kteří se na jejich přepravě podíleli. To vše podle úřadů v souladu s evropskými sankcemi proti Rusku.
Protestujícím vadí údajné propojení peněz z podnikatelské činnosti zakladatele galerie Petra Pudila a světa umění. Přinesli si například plátna, na nichž byly přetištěné euro bankovky.