Gangy na Haiti ovládají odhadem asi 80 procent hlavního města, pod kontrolou mají i další oblasti a klíčové silnice, které spojují sever a jih země. Ztěžují distribuci potravin a humanitární pomoci.
Vězeňkyně patřící ke zločinecké skupině Mara Salvatrucha násilím pronikly do budovy, v níž byly členky gangu Barrio 18. Vetřelkyně pak celu z příslušnicemi znepřátelené zločinecké skupiny zapálily.
„Potom, co se stalo Kubovi, chodíme s pepřovými spreji. Snažíme se jim vyhýbat, ale snažíme se i udělat něco, aby tohle skončilo. Kolem chodili lidé a nikdo nezvedl telefon,“ popisuje jeden z rodičů.
Zločinecké skupiny odhazovaly v nechvalně známé čtvrti Soyapango po desetiletí těla obětí do příkopů či potoků. To změnila společná operace policie a armády. Někteří zatčení se ale ničím neprovinili.
Murillo působil jako generální prokurátor v letech 2012 až 2015. Vedl vyšetřování, které mělo osvětlit případ zmizení studentů. Podle expertů ale bylo ovlivněno četnými chybami a nezákonnými postupy.
Podle expertů je velmi nezvyklé, že by se gangy dostaly do sporu na podobně frekventovaném místě uprostřed města. Většinou se omezují na určité čtvrti ve městě a jejich aktivity nejsou do očí bijící.
Představitelé gangů překlenuli vzájemné rozpory a natočili čtyřminutové video. S tímto nápadem se na ně obrátil ministr pro rozvoj maorských komunit Willie Jackson.
Náměstek ministra veřejné bezpečnosti Ricardo Mejía popsal nedávný příběh tří chlapců ve věku od 11 do 14, kteří se seznámili se zjevným náborářem kartelu při hraní hry Garena Free Fire.
„Usilujeme o propuštění bez zaplacení výkupného. To je první krok. Přiznejme si upřímně, že když jim dáme požadované peníze, tak je použijí na další zbraně a munici,“ uvedl ministr Quitel.
Obžaloba viní Prokopa z toho, že se s čtyřmi dalšími muži podílel na činnosti tzv. Berdychova gangu v počátcích jeho činnosti, konkrétně v letech 1995 až 1996. Prokop se před stíháním skrýval v USA.
Policie případ rozkryla poté, co ji kontaktoval bratr nemocného muže, po němž gang požadoval 82 000 solů (přes 450 000 korun) za to, že mu zařídí lůžko na jednotce intenzivní péče.
„Ozbrojení bandité vtrhli do města Faru na více než stovce motorek a včera kolem poledne stříleli do lidí,“ řekl agentuře Reuters jeden z očitých svědků.
Vyšetřování se policie zabývala od loňského dubna. Získala údaje ze šifrované komunikace na platformě EncroChat o uživatelích zapojených do obchodů s drogami.
„Využíval veškerých možností, ať bund, kapuci, mikiny, kšiltovky, brýle. Nechal si narůst vousy, využíval vozidla s tmavými skly,“ popsal Prokopovy taktiky podplukovník.
Nalezení knih bylo výsledkem mezinárodní operace. Policie provedla 45 razií v Británii, Itálii a Rumunsku a zatkla několik Rumunů. 12 z nich poslal britský soud v říjnu do vězení.
V centrálním Mexiku útočníci zastřelili 11 lidí. Tento týden také mexické úřady vydaly zatykače na příslušníky mexické armády podezřelé z podílu na zmizení 43 studentů pedagogické školy v roce 2014.
Představa velkého organizovaného gangu, který se zaměřuje na rodinné domy kolem metropole, je podle slov náměstka krajského policejního ředitele Jana Krejčího zřejmě mylná.
Policie už nepovažuje sérii vloupání ve Středočeském kraji za práci organizovaného gangu. Proč? A jaký je důvod toho, že právě ve středních Čechách počet loupeží v zimě tak dramaticky narostl?
Na 120 vloupání může mít na svědomí gang lupičů, kteří v jižních částech Prahy vykrádají domy. K činu se uchylují převážně v podvečerních hodinách, do domů pronikají francouzskými okny.
Tchajwanci dosud byli v takzvané předběžné vazbě, na kterou se nevztahují vazební důvody a podmínky stanovené trestním řádem pro vazbu v rámci trestního stíhání.