Jan Hájek

Jan Hájek v textech na iROZHLASU

Petra Kvitová vypadla v Melbourne nečekaně v 1. kole, Berdych jde dál

|Marek Augustin |Tenis

První kolo, to je výsledek Petry Kvitové na letošním Australian Open. Šestá nasazená hráčka prohrála na úvodním grandslamu sezony s Thajkou Luksiku Kumkhumovou 2:6, 6:1 a 4:6 a na turnaji končí. Dál naopak postupuje Tomáš Berdych, který porazil Aleksandra Nedověsova z Kazachstánu 3:0 na sety. Své zápasy vyhrály i Karolína Plíšková, Lucie Hradecká a Lucie Šafářová.

|Vlasta Gajdošíková, David Nyč |Tenis

Čeští tenisté si na čtvrtfinále Davis Cupu v Kazachstánu věří i bez Berdycha

Tenisté Radek Štěpánek, Jan Hájek a Ivo Minář dnes odlétají do Kazachstánu na čtvrtfinále Davisova poháru. Tým později doplní ještě Lukáš Rosol, který za nimi přijede později. Tomáš Berdych titul obhajovat nepojede. Kapitánu Jaroslavu Navrátilovi se omluvil kvůli bolesti v rameni. I přes neúčast šestého hráče světa však všichni aktéři věří v postup do semifinále.

|Jakub Kanta |Tenis

Tenistky Šafářová a Kvitová jsou na US Open ve 3. kole, ostatní Češi končí

Ani start na divokou kartu v pavouku dvouhry nepomohl Lucii Hradecké k premiérovému postupu ze 2. kola grandslamu, na kterých startuje pravidelně od roku 2009. Nad její síly byla na US Open outsiderka Mallory Burdetteová z USA po setech 2:6 a 4:6. Ve třetím kole je Petra Kvtová a Lucie Šafářová, která si poradila s Kanaďankou Wozniakovou 6:3, 4:6 a 6:2. Naopak s turnajem už se rozloučili Jan Hájek i Kristýna Plíšková.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

US Open potvrdilo pověst nejhlučnějšího grandslamu sezony už v kvalifikaci

Možná se Vám někdy stalo, že jste klepali na stěnu panelového bytu a prosili hlučné sousedy o trochu klidu. Něco podobného teď mohlo napadnout i profesionální tenisty v dějišti US Open v New Yorku, kteří kolem sebe také nejrůznější rušivé zvuky slyší. Jenže, narozdíl od trpících nájemníků, nemají šanci na zjednání pořádku.

|Alena Benešová |Tenis

Tenista Hájek v Bastadu postoupil, Rosol ve Stuttgartu skončil

Tenista Jan Hájek postoupil poprvé v letošní sezoně do čtvrtfinále turnaje ATP. Ve švédském Bastadu porazil Fina Nieminena 6:1, 7:6. Dařilo se i Barboře Záhlavové-Strýcové, která v Palermu zdolala Španělku Solerovou-Espinosovou 7:5, 7:6. Neuspěl naopak Lukáš Rosol. Ve druhém kole turnaje ve Stuttgartu prohrál s domácím Phauem dvakrát 6:7.