Idylka, kterou si většina společnosti se sněhem, má svou odvrácenou stránku. Umrzání lidí, kteří nemají domovy, z jejichž oken by se mohli dojímat nad příchodem zimy.
Na nejnovější rozhodnutí slovenského kabinetu reagovala Evropská komise, která jej vyzvala, aby Speciální prokuraturu nerušila. Kriticky se vyjádřila i prezidentka Zuzana Čaputová.
Samy vlády mohou za to, že se ze stávky dělá politika ve smyslu ideologie, a nikoli politika ve smyslu hledání cest, jak provozovat co nejlepší systém školství, zdravotnictví apod.
I když se Rusko momentálně ocitá v jisté výhodě, nové vojáky bude potřebovat za každou cenu – a nakonec bude jedno, kde si je opatří. Třeba i mezi těmi násilně odvedenými.
Klasickými reprezentanty střední vrstvy jsou úředníci, lékaři nebo učitelé. Odtud možná i postávková ochota vlády ustoupit kantorům a dalším pracovníkům ve školství.
Předseda Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře, což má být nezávislý úřad, Pavel Kodym, se obrátil na Evropskou komisi s dotazem, zda je miliardová státní injekce do Českých drah legální.
Premiér nechal Vlastimila Válka hrát s mizernými kartami, které mu dalo ministerstva financí, aby ve finále přišel sám, přihodil další částku a prohlásil se za vítěze.
V zásadě jde o převyprávění evakuace legionářů po šesti tisících kilometrech Transsibiřské magistrály z Omska do Vladivostoku, která proběhla od října roku 1919 do dubna 1920.
Američtí vojenští odborníci, kteří se během léta z ukrajinské strany dostali přímo na frontu, jsou toho názoru, že pro Ukrajince je zatím obtížné připravit a realizovat opravdu velké bojové operace.
Letos jsme se zatím od obchodníků dočkali jenom povzdechů, že lidé bez slev už opravdu nic nekoupí a že se tedy dva roky klesající tržby v maloobchodu nemají šanci zotavit.
Dlouhodobě po zavedení eura volá byznys. V Česku jako otevřené, průmyslové zemi, jejíž bohatství je založeno mimo jiné na exportu výrobků do eurozóny, nedává lpění na koruně smysl.
Je to až trapné sledovat. Nejprve se premiér Fiala dušuje, že usnesení nelze odvolat. To samé tvrdí Jurečka. Den na to je usnesení zrušeno „z humanitárních důvodů“.
Minulý týden ústavní soud v Karlsruhe zrušil Klimatický a transformační fond, ze kterého měla být financována přeměna německého hospodářství tak, aby se stalo příznivým světovému klimatu.
Jestli si vláda Petra Fialy myslela, že už ji nemůže potkat nic horšího než stávky a pouliční protesty, ošklivě se mýlila. Jiří Gruntorád vynesl ještě emotivnější kartu – hladovku.
Pokud by měli katalánští poslanci podpořit stávající levicovou vládu, museli by odsouzení odštěpenci počítat s amnestií. Slib socialistů má přirozeně své kritiky. Spatřují v něm útok na právní stát.
„Aktuální reforma možná není ideální, nicméně v současné situaci je jediná možná. Krach poslední důchodové reformy odradí ještě nejednu vládu od skutečných reforem,“ míní komentátorka Julie Hrstková.
Lidé na východě – na rozdíl od Západu – neměli takřka žádné zkušenosti se sociální a majetkovou nerovností, která najednou bila do očí a způsobovala a způsobuje rozčarování.
Lidé mu říkali kníže, ale on se prezentoval jako lesník a hostinský. Jako rozhodný zastánce demokracie, svobody a lidských práv navazoval na dílo svých Tomáše Garrigue Masaryka a Václava Havla.
Vládní strana TOP 09 čelí po smrti Karla Schwarzenberga novým výzvám. „Bez Spolu by TOP 09 rozhodně neměla svých stávajících čtrnáct poslanců a ministerské posty,“ píše komentátorka Rychlíková.
Nejvyšší představitel Ruské pravoslavné církve si nedávno veřejně postěžoval, že jeho země je veliká, ale žije v ní málo lidí. Ve stejném projevu přišel s vlastním řešením: v Rusku nebudou potraty.
Válek podstoupí v příštích dnech křest ohněm. Pakliže se nedohodne s Českou lékařskou komorou a zdravotními odbory na platových podmínkách v souvislosti s přesčasy, nastane v nemocnicích mela.
Kdybychom měli popsat stručně stav české společnosti v době 34. výročí sametové revoluce, nejlépe by se možná hodily výrazy „bezcílnost“ a „přešlapování na místě“.
Symbolem uplynulé dekády byly také levné peníze. Lidstvo neskutečně zbohatlo a investoři byli s levnými penězi řekněme v takové euforii, že se nezdráhali platit za podíly ve start-upech obří sumy.
Premiér Petr Fiala (ODS) se pustil do dvou kampaní zároveň. Jedna je přiměřená a informuje občany o vizi Česka předsedy vlády. V druhé se bohužel stává detektivem po německých supermarketech.
Palestinská otázka se stala v „progresivních“ kruzích dávno pevnou součástí amalgámu klíčových témat, spolu s kritikou kapitalismu, ochranou klimatu, ochranou žen či sexuálních menšin.