Příčinou úmrtí bylo srdeční selhání. Informoval o tom v neděli server Romea.cz. Růžička bojoval za likvidaci vepřína na místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku.
Konečně. Česko bude mít po desítkách let čekání důstojné pietní místo obětí romského holokaustu. Proč jsme na demolici bývalého vepřína v Letech museli tak dlouho čekat?
Rozner koncentrační tábor před lety označil za „neexistující pseudokoncentrák“. Podání žaloby umožnilo, že Rozner v loňských volbách neobhájil místo ve Sněmovně, a přišel tak o poslaneckou imunitu.
V době normalizace na troskách táborových baráků vyrostla velkovýkrmna prasat. Stát ji vykoupil až v roce 2017. Nový památník vzniká pod patronátem Muzea romské kultury.
Policie žádá o vydání poslance SPD Miloslava Roznera k trestnímu stíhání kvůli jeho výrokům na adresu romského tábora v Letech u Písku. Označil ho za neexistující pseudokoncentrák.
Tábor v Letech byl otevřen v srpnu 1940. Stejné zařízení existovalo v Hodoníně u Kunštátu. V lednu 1942 se oba tábory změnily na sběrné, v srpnu pak byly v obou místech zřízeny tzv. cikánské tábory.
Podle předsedy výboru Stanislava Grospiče z KSČM není vyloučeno, že už na příštím zasedání dá výbor své doporučení plénu sněmovny, které o vydání rozhoduje.
Poslanec SPD Miloslav Rozner bude kvůli výroku o romském koncentračním táboře v Letech přece jen vyšetřován policií. Měla by Poslanecká sněmovna svého člena vydat k trestnímu stíhání?
Policie požádala sněmovnu o vydání poslance Roznera (SPD) k trestnímu stíhání za výroky o romském táboře v Letech u Písku. Potvrdil to předseda mandátového a imunitního výboru Grospič (KSČM).
Rozhodnutí o odložení trestního stíhání předsedy SPD Tomia Okamury naopak nadále platí. Pro Českou televizi to uvedl mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
Místo, na kterém jsou pohřbeny oběti takzvaného cikánského tábora v Letech u Písku, zůstává neobjevené. Archeologové provedli v okolí Památníku holokaustu Romů několik sond. Kosterní ostatky nenašli.
Okamura letos v lednu řekl, že tábor nebyl oplocený a byl v něm volný pohyb. Později se omluvil za vyjádření, že tábor nebyl oplocený, uvedl však, že ho většinou nikdo nehlídal.
Peníze na sanaci areálu dostane Muzeum romské kultury. Ministerstvo kultury počítá také s archeologickým průzkumem. Zkoumat se také bude, kde leží hroby obětí a kde dozorců.
Nebyl jen Terezín a Lety. Za okupace fungovalo v Čechách a na Moravě hned několik desítek nacistických táborů, připomíná v rozhovoru s Lucií Výbornou publicista Jiří Padevět.
Policie vyšetřuje poškození památníku v Letech u Písku. „Případ prověřujeme, zatím nebyl nijak kvalifikován, ale mohlo by se jednat o výtržnictví,“ řekla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.
U dvou programů na modernizaci, na které žádala finanční injekce, firma podle Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) i českých institucí „uměle vytvořila podmínky pro získání dotace“.
Pietní akt za romské oběti holokaustu v Letech na Písecku se v neděli nesl ve znamení díků za nedávné zrušení vepřína v sousedství někdejšího koncentračního tábora.
Památník romského holokaustu v místě bývalého vepřína v Letech u Písku nebude platit stát. Na besedě v Letech pořádané Muzeem romské kultury to ve středu řekl náměstek ministra kultury René Schreier.
Ministerstvo kultury žádá slíbených 117 milionů korun do svého letošního rozpočtu na demolici vepřína v Letech. Peníze mají být uvolněny z vládní rozpočtové rezervy.
Deník Právo píše o možném personálním obsazení kabinetu, který skládají hnutí ANO a ČSSD, v Mladé frontě Dnes se v úterý dočtete detaily o společnosti Agpi, od které stát odkoupil vepřín v Letech.