Lukáš Rohan

Lukáš Rohan v textech na iROZHLASU

|Nikola Šrámková |Ostatní sporty

SP ve vodním slalomu kanoistů ovládl Slovák Matej Beňuš. V ženách kralovala Australanka Jessica Foxová

Kategorii C1 ve vodním slalomu ovládl na Světovém poháru v pražské Troji Slovák Matej Beňuš, který na olympijských hrách v Riu de Janeiru získal stříbro. Finálovou jízdu zajel v čase 98,91. Druhé místo obsadil Brit Ryan Westley a třetí byl Slovinec Benjamin Savšek. V ženském závodě zvítězila Australanka Jessica Foxová, která měla na druhou Kateřinu Hoškovou náskok skoro sedm sekund. Třetí dojela Britka Mallory Franklinová.

|Martin Charvát, Marek Augustin |Ostatní sporty

Splnit si olympijský sen pomáhá mladým sportovcům projekt Olympic Hopefuls

Podle statistického serveru Infostrada Sports získají čeští sportovci na olympijských hrách v Riu 11 medailí. Jednu z nich mohou vybojovat i mladí čeští sportovci jako vodní slalomář Lukáš Rohan či golfistka Klára Spilková, které Český olympijský výbor zahrnul do svého projektu Olympic Hopefuls a kterým zajištěním zázemí a podpory pomáhá v jejich cestě na olympijské hry.