Mezinárodní soudní dvůr v Haagu prověří ruskou vojenskou invazi na Ukrajině. Předmětem soudního řízení je tvrzení Kremlu, že invaze má zabránit genocidě Rusů ukrajinském území.
JAR patří mezi více než 120 států, které mají povinnost zadržet po vstupu na své území každého, na koho byl vydán zatykač ICC. Také ale chce v hostit summit skupiny BRICS, na který je pozvaný i Putin.
Ukrajina požádala Mezinárodní trestní soud v Haagu, aby vyšetřil zničení Kachovské přehrady z počátku tohoto týdne. Ukrajinské úřady už soudu předaly veškeré informace, které k věci mají.
Félicien Kabuga, který čelil obvinění z financování genocidy Tutsiů ve Rwandě v roce 1994, nemůže být souzen. Podle agentury AFP o tom rozhodl jeden z trestních soudů OSN se sídlem v Haagu.
Podle obžaloby jsou Thaçi a jeho spolupracovníci zodpovědní za vraždy asi 100 civilistů, které členové povstalecké armády spáchali mezi březnem 1998 a zářím 1999.
Křesla v soudní síni vyhrazená pro ruskou delegaci zůstala prázdná, načež předsedající soudkyně Joan Donoghueová řekla, že lituje ruského rozhodnutí nezúčastnit se jednání.
Ugandští vojáci vtrhli do východního Konga na přelomu tisíciletí v rozporu s mezinárodním právem. Kompenzaci za to africkému státu přiřkl mezinárodní soud už v roce 2005, ale vyčíslil ji až teď.