Zločinci, kteří se po telefonu vydávají za zaměstnance bank či policisty, za sebou zanechávají i milionové škody. Poslechněte si, jak takový rozhovor zní.
Řada partnerů spolu ve vztahu sdílí přístupy do sociálních sítí, hesla od telefonu nebo informace o aktuální poloze. Takové chování, ač praktické, ale může přerůst ve sledování nebo domácí násilí.
Teenageři mají strach z kyberšikany i zveřejnění citlivých informací, úniky informací ze sociálních sítí, škol a dalších institucí jim dávají za pravdu.
Jaké máte heslo do emailu? Jaké na Facebook a jaké v pracovním počítači? Jsou všechna stejná nebo každé je originál? Jak s hesly pracovat ukazuje další díl pořadu Antivirus.
Falešné výzvy k platbě za doručení balíčku ve skutečnosti pomáhají podvodníkům ukrást číslo platební karty či přístup do internetového bankovnictví. Oběti pak postupně okrádají o další peníze.
Jaký je rozdíl mezi chatovacími aplikacemi? Co jsou metadata a proč na nich záleží? Další díl pořadu Antivirus vysvětluje, jak se co do bezpečnosti liší populární aplikace na posílání zpráv.
Krádeže účtů na sociálních sítí patří k běžnému arzenálu kyberzločinců. Ti se skrze ně snaží nalákat další oběti svých podvodů, často přátele původního majitele účtu.
Univerzita obrany čelila kyberútoku, pachatelé hrozí, že pokud nedostanou zaplaceno, tak zveřejní interní dokumenty. Není to ojedinělé, vysoké školy jsou pro zločince lákavý cíl.
Kolik času dítě stráví na mobilu a na jaké weby chodí? Rodiče se často snaží své ratolesti chránit pomocí rodičovských zámků a aplikací, ty ale všechny problémy nevyřeší a někdy mohou být i na škodu.
O miliony korun už přišli lidé, kteří poslali peníze falešným investičním makléřům. Ti skrze online reklamu a falešné články lákají na pohádkové zisky, případné zájemce o investici ale okradou.
Online zločinci útočí na jednotlivce i firmy, za zašifrovaná data chtějí výkupné. Často ale vyhrožují i zveřejněním citlivých informací, firmy tak můžou přijít o klienty a navíc dostat pokutu.
Nový pořad Radiožurnálu a webu iROZHLAS.cz Antivirus se bude věnovat praktickým otázkám, jak se chovat bezpečně v digitálním světě. První díl se zaměřil na fotografování dětí ve školách.