Podle serveru Le Point britský režisér nabízí obraz Napoleona, který po jeho porážce vytvořili Angličané. Sám Ridley Scott v rozhovoru pro BBC lakonicky uvedl, že Francouzi nemají rádi ani sami sebe.
Herci Jiří Štěpnička a Viktor Preiss natáčejí v karlínském studiu Českého rozhlasu novou rozhlasovou hru s názvem Garderobiér. Vychází ze stejnojmenné, slavné divadelní předlohy Ronalda Hardwooda
„Šedesát let u nás nevznikla žádná velká sci-fi, a kdyby se nám film Bod obnovy nepovedl, třeba by zase dalších šedesát let žádná sci-fi nevznikla,“ soudí Robert Hloz. Film jde do kin ve čtvrtek.
V porevoluční historii návštěvnosti je Onemanshow: The Movie na druhém místě. Rekordmanem zůstává superhrdinský film Avengers: The Endgame, který za první čtyři dny vidělo v kinech 344 tisíc diváků.
Společným jmenovatelem příběhů jsou životy ničené nebo zastíněné rozsáhlou chobotnicí drogového násilí, ale pro řadu diváků bude sama nejasnost příběhu značnou překážkou.
Film americké režisérky korejského původu Céline Songové je jedním z amerických objevů letošního roku. Minulé životy osobně představila také na letošním ročníku festivalu v Karlových Varech.
Naposledy – a jedinkrát – spolu herci a scenáristé stávkovali v roce 1960. Současná stávka scenáristů trvá od začátku května a významně narušila televizní produkci i natáčení velkorozpočtových filmů.
Celkem uvede letošní karlovarský festival v premiéře sedm českých filmů. Kromě dvou v hlavní soutěži také jeden v soutěžní sekci Proxima a čtyři jako zvláštní uvedení.
Kromě své regionální rodiny Falcon Lake patří také do skupiny velmi silných ženských debutů, které charakterizují současnou festivalovou kinematografii a patrně ji i promění do budoucna.
Letošní francouzský počin je hned dvoudílný se stopáží přes čtyři hodiny. Jedničku, která má podtitul D’Artagnan, dávají kina po celém světě včetně těch českých právě teď.
Na počátku byl román o třech vojenských lékařích z roku 1968. V roce 1972 následovala premiéra prvního dílu seriálu M.A.S.H. Poslední s názvem Na shledanou, sbohem a amen měl premiéru v únoru 1983.
Současná technologicky exponovaná doba otevírá brány novému žánru strachu. Moderní vynálezy a umělá inteligence s sebou totiž kromě zjednodušení našich životů nesou také mnoho nezodpovězených otázek.
Letošní rok přinese do českých kin například nového Indiana Jonese nebo pokračování série Mission: Impossible. Na své si přijdou ale i příznivci bizarních, a přesto zcela reálných událostí.
Za těch 13 let čekání na druhého Avatara se ukázalo, že na tomhle filmařském písečku si je ochoten hrát jenom James Cameron. A ten si očividně vystačí sám se sebou – tak trochu světu navzdory.
Jako záporáci se ve filmu objeví Antonio Banderas a Mads Mikkelsen. Novou postavu Heleny, Indyho kmotřenky, si zahrála oceňovaná scenáristka a herečka Phoebe Waller-Bridge.
Minulý týden vstoupil jeho debut do českých kin. Předtím ale ještě režisér Michal Blaško stihl se svou Obětí obrazit několik světových festivalů. „Doufám, že ji diváci přijmou jako český film,“ říká.
Z osobního života skladatele Josefa Myslivečka (1737–1781) nevíme téměř nic, přesto o něm vznikl film, který má šanci na evropský úspěch, přibližuje Veronika Bednářová.
Do kin vstupuje film Slovo Beaty Parkanové, na festivalu v Karlových Varech získal dvě ceny, za režii a za hlavní mužskou roli. Zachycuje vztah manželů, který ovlivní sovětská invaze v roce 1968.
Jan Budař nejprve napsal pohádku Princ Mamánek. Pak ji nakreslil. Potom ji zfilmoval, a to jako režisér a producent. A sám k ní složil hudbu. Hlavní roli hraje také on. „Nemám pocit, že jsem samožer.“