Žákům mimo jiné tvrdila, že v Kyjevě se nic neděje. Když namítali, že ve zprávách České televize viděli hořící město, řekla jim, že veřejnoprávní televize je zaujatá.
Mapy zvládly zobrazit pouze 2000 škol, proto narazila Učitelská platforma při vizualizaci dat na zásadní problém. Při takto vysokém číslech také došlo k občasným chybám u škol, které se zobrazovaly.
Bývalá ředitelka základní školy Drahomíra F. v úterý od soudu odešla s trestem dvou let vězení s odkladem na 30 měsíců. Na rozdíl od prvního rozsudku tentokrát senát uznal, že se dopustila podvodu.
„Máme za to, že nalézací soud se nevyrovnal se všemi aspekty případu,“ zdůvodnila usnesení předsedkyně senátu pražského městského soudu Hana Chaloupková.
Učitelka z českobudějovické obchodní akademie byla propuštěna kvůli diskriminaci. Potvrdil to rozsudek krajského soudu, škola tak musí zaplatit soudům a učitelce přes 400 tisíc korun.
Senát návrh schválil po víc než tříhodinové debatě navzdory nejasnostem, z jakých dat bude objem peněz na platy pedagogů vycházet. Ministr školství chce o určení výše platů jednat s odbory.
Soudkyně odmítla, že by se Drahomíra F. dopustila podvodu, když předložila zfalšovaný vysokoškolský diplom. Ženě tak udělila dvacetiměsíční trest odnětí svobody s dvouletou zkušební lhůtou.
„Nemohla jsem spát, nedokázala jsem plnit zadané úkoly, nedokázala jsem se zajímat o nic, ani o své studenty, což je pro mě dost netypické,“ říká Petra, která ve svém zaměstnání „vyhořela“ loni.
Po dvouletém vyšetřování středočeské kriminálky státní zástupce obžaloval exředitelku základní školy. Třináct let se podle něj prokazovala falešným diplomem. Nyní jí hrozí až osm let vězení.
„Tuhle cenu vnímám už od počátku spíše reprezentativně. Jestli ji můžu rozsekat na 1000 kousků a poslat, tak bych ji poslala všem dobrým učitelům, které znám,“ řekla učitelka.
V Montessori školách pracují vždy tři ročníky dohromady. „Má to velkou výhodu v tom, že si děti přirozeně pomáhají a přirozeně spolu spolupracují. Smývají se rozdíly,“ dodává.
„Bylo dobré si uvědomit, že mezi těmi 150 tisíci učiteli jsou lidé, kteří dezinformacím z nějakého důvodu věří,“ poznamenal v rozhovoru ředitel Pražského inovačního institutu Bohumil Kartous.
Pojišťovny podle deníku E15 prodělávají na elektromobilech. A tématem Mf Dnes je věk českých učitelů. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
„Výuková videa mají okolo 10 minut. Je tam vždy nějaký úvod, následuje výklad s prezentací a praktické příklady toho, co jsem vysvětlila,“ popsala učitelka Bára Slámová.
Olomoucký okresní soud vyhověl žalobě učitelky Vandy Fabiánové, kterou podala na Základní školu v Tršicích na Olomoucku. Soudce označil její výpověď ze školy za neplatnou. Pracovní poměr s ní vedení školy ukončilo loni po pobytu na škole v přírodě, kde měla zneužívat děti. Podle soudu se zneužívání neprokázalo a učitelka dohledem žádné předpisy neporušila.
Okresní soud v Olomouci ve středu vyslechl ředitele základní školy v Tršicích, který propustil učitelku kvůli údajnému zneužívání dětí. Kantorku očistilo státní zastupitelství. Žena se nařčení a výpovědi z práce teď brání před soudem. Do školy v Tršicích se chce vrátit.
|Lída Křesťanová, Pavla Lioliasová, Kristýna Prošková|Zprávy z domova
Dvě školní inspektorky začaly s kontrolou na pražské Střední průmyslové škole Na Třebešíně. Žáci tam šikanovali učitelku, která na začátku února zemřela. Vedení školy odmítá, že by její smrt se šikanou souvisela, potrestá ale další žáky. Případ řeší i policie a pražský magistrát jako zřizovatel školy.
Střední průmyslová škola Na Třebešíně v pražských Malešicích odmítá souvislost mezi smrtí 55leté učitelky a tím, že ji šikanovali žáci. Podle deníku Blesk učitelku šikanovala trojice studentů. Své útoky si natáčeli na video, které se objevilo na serveru LiveLeak. Škola žáky podmínečně vyloučila. Kvůli dalším materiálům, na kterých je podle vedení školy vidět daleko hrubší jednání studentů, ale správní řízení obnoví. Žákům tak hrozí i úplné vyloučení.
V mateřských školách po Česku se rozšiřuje speciální výuka matematiky podle takzvané Hejného metody. Letos se učí v nejméně deseti školkách a zájem o kurzy roste. Předškoláci se neučí číslice, ale učitelky jim počítání vysvětlují na vlastních krocích nebo šiškách v přírodě. Využívají se i geometrické tvary.