Přestože se Jozef Kycka k ničemu nepřiznal, byl odsouzen k 18 letům těžkého žaláře. „Proč nás popravovali a dělali z nás zločince? Dvě stě čtyřicet lidí popravili, kolik jich umlátili...“ říkal Kycka.
„Po analýze vzniklé situace se velení (ruského) uskupení Dněpr rozhodlo přesunout vojska na výhodnější pozice východně od Dněpru,“ uvedla původně podle portálu Meduza ruská státní tisková agentura.
Podle prvních zpráv bylo u holčičky diagnostikováno zranění hlavy a její stav je středně těžký. Lékaři jí poskytují potřebnou pomoc a bojují o život matky, uvedl ministr.
Dříve média upozornila, že stejné protiletadlové komplexy se objevily na střechách několika moskevských budov. Podobné železobetonové věže vznikly i na dalších místech kolem Moskvy.
Řešili také humanitární pauzu v izraelském bombardování Pásma Gazy nebo povolení dovozu pohonných hmot taktéž pro humanitární účely. Agentuře Reuters to sdělil její informovaný zdroj.
Někdo má dojem, že jde o nespravedlnost, když lidé zuřivě odsuzují zabíjení palestinských civilistů, ale neříkají nic, když jsou vražděni ti izraelští. Některé hlasy dokonce Hamás omlouvají.
„Chlapci byli v jednotce, která byla zajata na začátku března. Byli neustále zasypáváni různými druhy zbraní, každý den byli pod cílenou palbou. Nemohli se dostat z kruhu,“ vypráví matka Ivanky.
Bombardování podle Hamásu cílilo na školu v táboře Džabálija, který má podle televize Al-Džazíra zhruba 116 tisíc obyvatel a je největším z osmi uprchlických táborů v Pásmu Gazy.
„Lidé nespí, zvuky explozí neustávají,“ popsal jeden z obyvatelů Gazy, který před týdny s rodinou našel útočiště ve škole ve městě Chán Júnis na jihu země.
Armáda podnikla v noci na sobotu už několikátý pozemní výpad do Pásma Gazy od teroristického útoku Hamásu na Izrael ze 7. října, její sobotní akce je ale zatím nejrozsáhlejší a stále pokračuje.
„Politické nálepky mohou nacházet odezvu na druhé straně. Když USA daly na seznam íránské Revoluční gardy, Teherán označil za teroristickou organizaci americkou armádu,“ komentuje Břetislav Tureček.
Rony už pohřbili, o jejích posledních chvílích toho rodina mnoho neví. Kde přesně ji našli a jak zemřela se zatím nedozvěděla. Najít se nepodařilo ani její telefon.
rvní konvoj byl do Gazy vpuštěn v sobotu. Pásmo Gazy je terčem odvetného izraelského bombardování a blokády po brutálním útoku palestinského hnutí Hamás na Izrael ze 7. října.
Izraelský kameraman Yaniv Zohar pracoval deset let pro noviny Israel Hayom. Když se 7. října ráno rozezněly sirény varující před raketami, dostal zprávu od svého šéfa. „Dobré ráno, připravte se.“
„V Gaze zbývá voda, elektřina a pohonné hmoty na 24 hodin,“ a pokud nepřijde pomoc, lékaři budou jen „vystavovat úmrtní listy,“ uvedl v pondělí regionální ředitel WHO Ahmad Mandharí.
Co motivovalo útoky, kdo za nimi stojí a proč přišly zrovna teď? Web iROZHLAS.cz odpovídá na nejpalčivější otázky týkající se aktuálního dění na Blízkém východě.
Mezi mrtvými jsou vojáci i civilisté. Byli přítomni velitelé syrské armády a vysoce postavení představitelé ministerstva vnitra. Syrská vláda útok připisuje „teroristickým organizacím“, píše AFP.
Nad perspektivami arménského obyvatelstva Náhorního Karabachu se ve své analýze na stránkách nezávislého ruského internetového portálu zamýšlí Alexandr Atasuncev.
„Děláme to, protože jsme v nouzové situaci. V existenčním nebezpečí!“ uvedlo hnutí Poslední generace na sociální síti X (dříve Twitter), na které zveřejnilo také video ze své akce.
„Lidé pocházející z Náhorního Karabachu se ráno probudí a jdou si přečíst zprávy. Tentokrát jsme věděli, že to bude špatné,“ líčí změny 33letá Arménka, Geghetsik Afuntsová.
Část amerických poslanců ale další pomoc Ukrajině neschvaluje. 29 republikánských členů Sněmovny reprezentantů napsalo Joeu Bidenovi dopis, ve kterém ho žádají, aby americká podpora Ukrajiny skončila.
Na podzim 2020 Ázerbájdžán získal kontrolu nad částí Náhorního Karabachu a přilehlými okresy, které do té doby ovládali Arméni. Boje si vyžádaly životy asi 6700 lidí.
Na tržnici pod širým nebem na jižním okraji Chartúmu v neděli dopadly drony. Exploze zabily nejméně 30 lidí, ale není jasné, zda útočila súdánská armáda, nebo povstalecké jednotky.