Ukřivdění být můžeme, víc to komentovat nechci, říká Novotný po zápase s Kanadou

Čeští hokejisté poznali ve svém třetím zápase na mistrovství světa poprvé hořkost porážky. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky stáhli ve třetí třetině třígólový náskok Kanady, ale na vyrovnání už nedosáhli a prohráli 3:4. Jedním ze střelců českého týmu byl Jiří Novotný.

Český útočník Jiří Novotný (v bílém) před brankou Kanady

Český útočník Jiří Novotný (v bílém) před brankou Kanady | Zdroj: ČTK

Trenéři varovali před začátkem zápasu, který jste zvládli. Pak ale přišel zkrat…

Úvod jsme měli vynikající a vyprodukovali gól. Potom jsme ale inkasovali. Byli jsme pak vyloučení na pět minut a z toho padly dvě klíčové branky. V závěru jsme měli super tlak, dali jsme dva góly, snažili jsme to srovnat, ale nakonec se nám vytoužený čtvrtý nepodařilo dát. Je to ohromná škoda

00:00 / 00:00

Jiřího Novotného po zápase zpovídal František Kuna

Necítili jste po zápase pocit křivdy?

Ukřivdění být můžeme, ale je to jejich rozhodnutí. Nechci to komentovat, podle mě o fauly nešlo. Kanaďanům rozhodčí něco pustili, nám to odpískali.

Jakou roli mohl hrát fakt, že jste předchozí den hráli do noci a Kanada měla naopak volno?

Myslím, že žádnou, turnaj je pro všechny stejný. Kanadu jsme přestříleli, byli jsme lepším týmem, ale bohužel se hraje na góly, ne na střely. Musíme se odrazit od třetí třetiny, kdy jsme začali hrát to, co jsme chtěli hrát od začátku. Turnaj teprve začíná, nejde o žádnou tragédii.

Nemrzí prohra o to víc, že jste v závěru dokázali snížit na rozdíl jediného gólu?

Určitě to mrzí, měli jsme dost šancí na vyrovnání. Ale takový je hokej.

Co zlepšit do dalších zápasů? Přesilovky, oslabení…

Musíme zlepšit obě činnosti, v oslabení jsme zase inkasovali dva góly. Když jsme vyhráli mistrovství světa nebo dělali úspěchy, tak jsme dostávali v oslabeních málo gólů. Samozřejmě jsme také v přesilovkách nějaké dali. Zase se na to musíme zaměřit a zlepšit to

František Kuna, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít