Molly Manning Walkerovou staví její debut do sousedství seriálů jako Můžu tě zničit, který také tematizoval sexuální násilí, ale i do souvislosti filmů respektované britské režisérky Andrey Arnoldové.
Ve dvouapůlhodinovém velkofilmu se nenajde chvíle, v níž by Ridley Scott nedával najevo, že má dva prostředníčky a zvládá je současně nastavovat hnidopichům z řad diváctva i samotnému Napoleonovi.
„Karaoke Blues je plné lásky a naděje. Aki se o svoje postavy stará. Víte, že to dobře dopadne,“ říká v rozhovoru představitel hlavní mužské role v novém snímku Akiho Kaurismäkiho.
Pokud bude Chlapec a volavka skutečně Mijazakiho posledním celovečerním filmem, nepůjde o vrchol, ale o důstojné, vizuálními nápady a typickým idealismem napěchované rozloučení s bohatou kariérou.
Podle serveru Le Point britský režisér nabízí obraz Napoleona, který po jeho porážce vytvořili Angličané. Sám Ridley Scott v rozhovoru pro BBC lakonicky uvedl, že Francouzi nemají rádi ani sami sebe.
Majitel pořadatelské společnosti Kamil Spáčil nechce až do vyřešení situace nic komentovat, podle svých dřívějších vyjádření ale hledal investora, který by milionové dluhy festivalu vyřešil.
Nový film 66letého Fina je ironicky lakonický, finsky málomluvný, hudebně půvabný a má srdce na pravém místě. Funguje jako romantická komedie i jako pocta kinematografii.
Kostýmy německých herců a hereček, například šaty macechy, ale na Barrandově nenajdeme, mají je v držení německé produkce. „Máme tu ale zdařilou kopii netopýřího klobouku,“ říká Eva Žambochová.
Příběh plavkyně Diany Nyadové, která ve svých 64 letech za 53 hodin přeplavala z Kuby na Floridu, se dočkal filmového zpracování. Odkrývá nejen mimořádný sportovní výkon, ale i životní trauma.
„Když jsem šla po promítání na toaletu, tak se mě lidé jako by stranili, ustupovali do různých rohů a říkali: Paní Simono, my bychom vás doma nechtěli,“ shrnuje Peková reakce na svou matku Valerii.
Ve francouzském kandidátovi na Oscara je jídlo smyslnou radostí, protože je v něm uložena péče, láska a um s vědomím, že ji někdo dokáže svými pěstovanými smysly docenit.
Členové odborů přerušili práci v polovině července. Požadovali zvýšení minimální mzdy, podíl na příjmech ze streamovacích služeb a ochranu před svým nahrazením „digitálními replikami“.
„Navzdory tomu, že Romové jsou největší etnická minorita v Evropě, tak stále máme problémy v rovném přístupu ke vzdělání, práci a obecně bytí. Samotní Romové často hledají identitu,“ říká režisérka.
Fišárek působil jako pedagog na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. „Nikdo vlastně neví, co střihač dělá, jsem tomu velmi rád, ale studentům vysvětluji, že s tím musí počítat,“ říkal..
Jakékoli zemědělství je velký zásah do přírody. Jak najít řešení udržitelné pro lidstvo i pro přírodu? Na to hledali odpověď nizozemští filmaři Karsten de Vreughd a Hidde Boersma.
Znala se rodina Mašínů s Miladou Horákovou? Plánovali bratři své činy dopředu? A jak vypadal útěk odbojové skupiny do Západního Berlína? Server iROZHLAS.cz srovnává film Tomáše Mašína s realitou.
Český animovaný snímek vypráví o dětech a jejich zvláštních darech, které se ovšem můžou zdát prokletím. A také o rodičích a geniu loci jednoho starého domu.
„Myslím si, že 50. léta jsou v české kinematografii dost dietně zpracována. Měl jsem za to, že brutální, krvelačný komunismus je potřeba ukázat,“ říká režisér Tomáš Mašín o svém nové filmu.
„Když na place čekáte v mrazu na východ slunce, nemyslíte na to, že byste za to jednou mohli dostat nějaké ocenění,“ usmíval se režisér téměř osmihodinového veledíla Satanské tango.
V Jihlavě zaujaly desítky snímků. Cenu diváků obdržel snímek Moje nová tvář režisérky Štukové. Ta přišla na pódium i s hrdinkou Martinou, na kterou před 10 lety zaútočil expřítel kyselinou.
Perry si zahrál také v seriálu Západní křídlo nebo řadě filmů, z nichž mezi nejznámější patří komedie Jen blázní spěchají, kde jeho partnerkou byla Salma Hayeková, či snímek Můj soused zabiják.
Na to, jak se dá znovu najít síla, když život, jak ho znáte, ze dne na den skončí, odpovídá v novém dokumentárním snímku novinářky Jarmily Štukové. Dostal název Moje nová tvář.
Po 13 letech Epstein dokončil scénář k filmu Bratři. Zajímavý je pro něj otázkou odvahy a hrdinství. Každý si podle něj někdy položí otázku, jak by se choval v nějaké době, obzvlášť když v ní není.