„Když trávíš čas na cestách a každý večer někde hraješ, z obyčejného hraní se postupně vyvine něco jiného. Vznikne prostor, kde se zastavil čas,“ říká v exkluzivním rozhovoru frontman Arctic Monkeys.
Benjamin Grosvenor, jeden z nejtalentovanějších britských klavíristů, vystoupí 30. ledna v Praze. Se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu zahraje dílo Benjamina Brittena a Williama Waltona.
„Díky za ten rok po tvém boku na pódiu. Bylo to neskutečně krásné a intenzivní. Ať se ti líbí v punkovém nebi, Péťo,“ napsal dnes na svůj facebook baskytarista Vlasta Zahradník.
„Lidi už jsou unavení z toho pořád dokola poslouchat, jak je život k ničemu. Je strašně jednoduché tomu podlehnout a proto se snažíme na desce vnést trochu světla do toho všeho marasmu,“ říká trio.
Zemřel americký zpěvák, skladatel a kytarista, rocková legenda David Crosby, který byl zakládajícím členem skupiny The Byrds a kvarteta Crosby, Stills, Nash a Young. Bylo mu 81 let.
Po celém světě má desítky milionů fanoušků, během svých zahraničních cest ale pořád přespává u cizích lidí na gauči. Řeč je o zpěvákovi Georgi Ezrovi, který 21. února přijede do Prahy.
„Jefff byl skvělý člověk a vynikající, geniální kytarista. Žádný další Jeff Beck už nikdy nebude,“ napsal na twitteru Tony Iommi, kytarista skupiny Black Sabbath.
List Chicago Tribune označil houslistku Elina Vähälä za „ladnou, elegantní a talentovanou hudebnici, jejíž vynikající technika se pojí s nebývalou oduševnělostí, citlivostí a představivostí“.
Na osmi známkách jsou fotky z koncertů, na čtyřech maskot Eddie, který se v různých obměnách objevil na obalech desek a fanouškovských předmětech spjatých s kapelou.
„Jsme ze skromných poměrů, to znamená, že jsme čtyři bratři žili v jednom dětském pokoji. Nevybrali jsme si ‚chci být hudebník s tebou, brácho,‘ – my jsme neměli na výběr,“ říká Igor Timko.
Marta Kubišová a legendární skladba Modlitba pro Martu, kterou v roce 1989 zpívala na balkoně před zaplněným Václavským náměstím, se stala symbolem proměny české společnosti.
Tento měsíc byl umělec hospitalizován poté, co se nakazil koronavirem. Lékaři hodnotili stav pacienta jako středně vážný. Potíž ale představovalo chronické srdeční onemocnění.
Firma Sensio.cz z Olomouckého kraje poslala do světa od loňského roku více než 150 kusů vytisknutých violoncell. Hrají na ně třeba hudebníci z USA, Velké Británie, Itálie či Francouzské Polynésie.
Na své si ale přijdou i příznivci vážné hudby. Pražské jaro například příští rok zahájí orchestr velšské národní opery. Kompletní programy budou ale fanoušci znát až pár měsíců před začátkem akcí.
Proti úpravě mají výhrady zástupci Ochranného svazu autorského (OSA) a Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI), podle níž přijatá úprava přesahuje rámec výjimek povolených právem EU.
„Už dlouho jsem se potýkala se zdravotními problémy. A i když se o SPS teprve učíme, už víme, že je to tohle vzácné onemocnění, které mi způsobovalo všechny ty křeče,“ oznámila zpěvačka Dion.
Skladba „Presto e lento“ poprvé zazní 5. prosince v Rudolfinu, na programu večerního koncertu budou také 60. symfonie Josepha Haydna a Symphonia domestica od Richarda Strausse.
Příkladem jdou Milky Chance ale nejen ve svém vztahu k fanouškům a v poctivém přístupu k živému vystupování. Během koncertu sami publiku zatleskali a srdečně mu poděkovali.
Pro americkou zpěvačku to byla letošní předposlední zastávka v rámci jejího evropského turné. V sobotu ještě vystoupí ve Vídni. Příští rok zazpívá na několika místech v Německu nebo v Oslu.
Zpěvák vystoupí příští rok v červnu na festivalu Glastonbury, který se od roku 1970 koná na rodinné farmě v anglickém hrabství Somerset. Úplně poslední by měl být červnový koncert ve Stockholmu,.
Zpěvačka vystoupila v Praze už například v roce 2009. Tehdy před svým koncertem předala také šek na padesát tisíc korun onkologické klinice pražské Všeobecné fakultní nemocnice.