Kyrgios bez trestu

Australský tenista Nick Kyrgios za napadení bývalé přítelkyně trest nedostane. U soudu v Canbeře přiznal, že při hádce ženu srazil k zemi, ale soudkyně konstatovala, že se jednalo o "ojedinělou hloupost" a frustraci a obžalobu zamítla.

Středa 1. 2. 2023

Zijach zůstává v Chelsea

Marocký fotbalista Hakím Zijach se nakonec z Chelsea do Paris St. Germain stěhovat nebude. Vedení francouzské ligy hostování zamítlo, protože se podle agentury AFP nestihlo zaregistrovat před úterní uzávěrkou přestupů.

Sakala ukončil kariéru

Skokan na lyžích Filip Sakala ukončil profesionální kariéru. Pro tento radikální krok se rozhodl po neúspěšných závodech Světového poháru v letech na lyžích na mamutím můstku Kulmu.

Úterý 31. 1. 2023

Eriksen si zranil kotník

Dánský záložník Christian Eriksen si v sobotním pohárovém utkání s Readingem poranil kotník a fotbalistům Manchesteru United bude chybět zhruba tři měsíce.

Zverev potrestán nebude

Bývalý druhý tenista světa Alexander Zverev nedostane žádný trest za údajné domácí násilí. Informovalo o tom vedení ATP s tím, že patnáctiměsíční vyšetřování nepřineslo dost důkazů.

Jorginho přestupuje do Arsenalu

Fotbalisty Arsenalu by měl posílit záložník Jorginho z Chelsea. Lídr anglické ligy podle BBC za italského mistra Evropy zaplatí 12 milionů liber (asi 325 milionů korun).

Linda Fruhvirtová porazila Mattekovou-Sandsovou

Sedmnáctiletá tenistka Linda Fruhvirtová je na turnaji v thajském Chua Chin ve druhém kole. V úvodu soutěže si poradila 6:3 a 6:1 s Američankou Bettanii Mattekovou-Sandsovou.

Australian Open nejsledovanějším grandslamem

Nedávno skončené tenisové Australian Open navštívilo rekordních 902 312 diváků. Turnaj v Melbourne se tak stal nejsledovanějším grandslamem v historii.

Horvat mění působiště

Vancouver po osmi a půl sezonách opouští kapitán Bo Horvat. Kanadský klub ho vyměnil do týmu New York Islanders za útočníky Anthonyho Beauvilliera a Aatu Ratyho a výběr v prvním kole draftu.

Machovský bude chytat v Hradci Králové

Hokejový brankář Matěj Machovský bude ve zbytku sezony působit v extraligovém Hradci Králové. Po předčasném ukončení angažmá ve finském týmu KalPa Kuopio a v Mountfieldu nahradí Jana Růžičku, který odešel do Pardubic.

Pondělí 30. 1. 2023

Lehečka je v žebříčku 39.

Tenista Jiří Lehečka si po postupu do čtvrtfinále Australian Open vylepšil maximum ve světovém žebříčku na 39. místo. Jednadvacetiletý český reprezentant se posunul o 32 pozic.

Neděle 29. 1. 2023

Titul pro Djokoviće

Srbský tenista Novak Djokovič ovládl podesáté v kariéře Australian Open a ziskem 22. grandslamového titulu se vyrovnal španělskému rekordmanovi Rafaelu Nadalovi. Pětatřicetiletý rodák z Bělehradu porazil ve finále Řeka Stefanose Tsitsipase 6:3, 7:6, 7:6

Deblistky vyhrály

Největší favoritky turnaje Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková porazily ve finále Australian Open japonský pár Šuko Aojamová a Ena Šibaharová 6:4 a 6:3 a můžou v Melbourne slavit po loňském triumfu už podruhé v řadě.

Sobota 28. 1. 2023

Brno ovládlo základní část NBL

Brněnští basketbalisté poprvé v klubové historii porazili v nejvyšší soutěži Nymburk a po vítězství 83:79 na jeho palubovce si po předposledním 21. kole zajistili prvenství v základní části.

Taschlerovi slaví životní výsledek

Krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi na mistrovství Evropy obsadili šesté místo v kategorii tanečních párů.

Sparta remizovala v Olomouci

Fotbalisté Sparty v 17. ligovém kole jen remizovali v Olomouci 1:1 a už počtvrté za sebou nedokázali vyhrát úvodní zápas jarní části sezony.

Plzeň doma padla

Fotbalisté Plzně v úvodu jarní části první ligy doma překvapivě podlehli Hradci Králové 1:2.

Sabalenková vyhrála Australian Open

Aryna Sabalenková vyhrála tenisové Australian Open. Po obratu ve finále porazila wimbledonskou šampionku Jelenu Rybakinovou 4:6, 6:3 a 6:4.

Pátek 27. 1. 2023

Los MOL Cupu

Fotbalisté Slavie ve čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu přivítají druholigový Vyškov. Obhájce trofeje Slovácko bude hostit Bohemians 1905 a finalista minulé sezony Sparta se představí v Liberci. Vítěz dohrávky mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové nastoupí proti Brnu.

Finále Djoković - Tsitsipas

Srbský tenista Novak Djokovič porazil v semifinále Australian Open Tommyho Paula z USA hladce 7:5, 6:1, 6:2. Ve finále ho čeká Řek Stefanos Tsitsipas.

Smíšená čtyřhra pro Brazilce

Tenisté Rafael Matos a Luisa Stefaniová ovládli smíšenou čtyřhru na Australian Open a stali se prvním ryze brazilským párem, který získal v mixu grandslamový titul.

Čtvrtek 26. 1. 2023

ME dvojic pro Italy

Mistrovství Evropy v krasobruslení přineslo double italských sportovních dvojic. Čeští reprezentanti Federica Simioliová a Alessandro Zarbo udrželi jedenáctou příčku.

Výhra Perušiče a Schweinera

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner zahájili finálový turnaj Pro Tour v Dauhá i novou sezonu výhrou 29:31, 21:18, 15:11 nad Italy Paolem Nicolaiem a Samuelem Cottafavou.

Sabalenková proti Rybakinové

Běloruská tenistka Aryna Sabalenková zdolala na Australian Open Magdu Linetteovou z Polska 7:6, 6:2 a probojovala se poprvé do grandslamového finále. Vyzve v něm Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu,

Úterý 24. 1. 2023

Shiffrinová rekordmankou

Lyžařka Mikaela Shiffrinová vybojovala v obřím slalomu na Kronplatzu rekordní 83. vítězství ve Světovém poháru a stanovila nový ženský rekord.

Lehečka do semifinále nepostoupil

Tenista Jiří Lehečka životní vystoupení na Australian Open k postupu do semifinále nedotáhl. Světové čtyřce Stefanosi Tsitsipasovi z Řecka podlehl 3:6, 6:7, 4:6.

Pekhartův návrat do Legie

Útočník Tomáš Pekhart by se měl podle polských médií vrátit do Legie Varšava. Klub, s kterým získal dva tituly a v roce 2021 se v jeho dresu stal nejlepším střelcem polské fotbalové ligy, mu nabídl smlouvu na rok a půl.

Boston padl

Devítizápasová vítězná šňůra basketbalistů Bostonu překvapivě skončila na hřišti Orlanda, kde vedoucí tým NBA prohrál 98:113.

Chytil zazářil v NHL

Český útočník Filip Chytil pomohl v NHL gólem a asistencí hokejistům New York Rangers k výhře 6:2 nad Floridou.

Pondělí 23. 1. 2023

Lampard končí v Evertonu

Trenér Frank Lampard po necelém roce skončil u fotbalistů Evertonu. Liverpoolský klub v lize pod vedením bývalého záložníka nevyhrál osmkrát po sobě a je na předposledním místě tabulky.