Fotbalisté Pardubic zdolali Karvinou 2:1 a poprvé v sezoně slaví tři body, o výhře se rozhodlo v nastavení

Fotbalisté Pardubic ve čtvrtém kole první ligy porazili na svém hřišti Karvinou 2:1 a připsali si premiérové vítězství v sezoně nejvyšší soutěže. Domácí se ujali vedení v 39. minutě po gólu Emila Tischlera a náskok navýšil v 55. minutě Jakub Matoušek první ligovou trefou. Ve čtvrté minutě nastavení si vstřelil vlastní gól Denis Halinský.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Pardubic ve čtvrtém kole první ligy porazili na svém hřišti Karvinou 2:1 a připsali si premiérové vítězství v sezoně nejvyšší soutěže | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Východočeši doma bodovali s dnešním soupeřem i ve čtvrtém ligovém souboji. Nováček soutěže po výhře v úvodním kole prohrál potřetí za sebou.

Kluci odehráli úžasné utkání, chválil po vysoké výhře v Jablonci své svěřence trenér Sparty Priske

Domácí trenér Kováč poprvé v sezoně vyslal od začátku na hrot útoku kapitána Černého. Premiérový start v základní sestavě si připsal i zkušený záložník Vacek. Na druhé straně kouč Hejdušek změnil oproti minulé porážce 1:2 s Mladou Boleslaví polovinu obranné čtyřky. Na stoperu nastoupil Bederka a na levém beku Černohorec Ražnatovič.

V první gólové příležitosti se ocitl už v sedmé minutě Akinyemi, jenž mohl stylově oslavit své páteční 25. narozeniny. Nigerijský útočník ale po Memičově centru trefil hlavičkou z bezprostřední blízkosti jen brankáře Budinského.

V bojovném prvním poločase mnoho dalších šancí k vidění nebylo, domácí ale využili hned tu první. V 39. minutě Darmovzal připravil patičkou míč Černému, jenž našel vnějším nártem na zadní tyči Tischlera a ten hlavou překonal Ciupu. Pětadvacetiletý univerzál, který dnes nastoupil na levém kraji obrany, se v lize trefil poprvé od listopadu 2021. Karviná ani ve čtvrtém utkání po návratu do nejvyšší soutěže neudržela čisté konto.

,Nemůžeme to změnit ze dne na den.‘ Rozhodčích je málo, nábor je pro FAČR jednou z priorit

Druhý poločas

Do druhé půle vstoupila Karviná náporem. V 50. minutě Mikuš předložil míč před odkrytou bránu Akinyemimu, ten ale prudkou přihrávku nedokázal lépe usměrnit. Nigerijský útočník měl záhy ještě větší šanci, když mu do sólového úniku „namazal“ střídající Matoušek, Akinyemi ale trefil jen tyč.

Matoušek odčinil své zaváhání v 55. minutě. Letní posila z Olomouce si naběhla na Pikulův diagonální pas přes půl hřiště, po zpracování obešla gólmana Ciupu a do prázdné brány vstřelila první ligovou branku. Pardubice tak i v šestém vzájemném duelu v nejvyšší soutěži daly Karviné dvě branky.

Zdramatizovat duel mohl v 69. minutě karvinský kapitán Budínský, jeho skoro jmenovec Budinský ale nebezpečnou hlavičku zneškodnil efektní „robinsonádou“. Karviná v závěru ještě zahrozila po přímém kopu Mikuše, který trefil spojnici tyče a břevna.

Slezané nakonec zkorigovali skóre po nenápadné akci, kdy se Doležalova hlavička odrazila od zad Halinského na bránu a gólman Budinský po nejistém zákroku pustil míč za svá záda. Karviná přesto venku prohrála sedmý ligový zápas za sebou.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 13. 8. 2023)