Jablonec rozstřílel Příbram 4:0. Domácí navíc v závěru neproměnili nařízenou penaltu

Fotbalisté Jablonce rozdrtili v dohrávce 21. kola první ligy Příbram 4:0 a na třetím místě tabulky dál ztrácejí tři body na druhou Plzeň. Severočechy poslal v 36. minutě do vedení Vojtěch Kubista, po změně stran se dvakrát trefil Jan Sýkora a v závěru si úvodní gól v české nejvyšší soutěži připsal finský záložník Kasper Hämäläinen. Domácí Martin Doležal ještě v nastavení nedal penaltu. Příbram zůstává v tabulce poslední.

Jablonec (Aktualizováno: 22:27 17. 2. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Jablonce se radují z gólu, zleva Martin Doležal a střelec Vojtěch Kubista

Hráči Jablonce se radují z gólu, zleva Martin Doležal a střelec Vojtěch Kubista | Foto: Radek Petrášek / ČTK | Zdroj: ČTK

Příbram si poslední ligovou výhru připsala proti Jablonci a Severočechy v lednu porazila i v přípravě (3:1). Jenže na Střelnici byli v pondělí hosté od první minuty pod velkým tlakem. Favorit měl úvodní gólovou šanci už v druhé minutě, kdy Považanec sám před brankou špatně trefil míč.

Slavia poprvé padla, Bohemians vystřelil výhru Vodháněl. Plzeň zvládla Guľovu premiéru na jedničku

O sólový únik na konci první čtvrthodiny obral Sýkoru asistent rozhodčího Moláček, který chybně odmával domnělý ofsajd. Hosté pak na chvíli vyrovnali hru a aktivně si počínal především Rezek, hrající 300. ligový zápas.

Ve 23. minutě byl hodně blízko gólu domácí Kubista, ale sám před brankou vysoko přestřelil. O 13 minut později už se stejný hráč první branky v této ligové sezoně přece jen dočkal, když zhruba z 12 metrů poslal do sítě odražený míč po centru Kroba.

Také druhý poločas začali domácí náporem a brzy bylo o bodech rozhodnuto. K brance měl nejprve blízko „sváteční“ střelec Hübschman, které ale Kočí vychytal.

V 52. minutě už byl hostující gólman bezmocný. Doležal se protáhnul kolem debutanta Kleščíka a poslal míč před prázdnou branku Sýkorovi, který nemohl minout.

„Věděli jsme, že první kolo po pauze je vždy takové jiné. Navíc jsme s Příbramí poslední dva vzájemné zápasy prohráli. Na její půdě to bylo naprosto zasloužené, o to více jsme proto hráče upozorňovali, abychom nepodcenili některé situace jako v prvním duelu. Splnili jsme povinnost a vyhráli jsme,“ řekl na tiskové konferenci jablonecký trenér Petr Rada.

Sýkora podruhé

O tři minuty později se dostal Sýkora znovu dost snadno k dalšímu gólu. Brankář Kočí při pokusu odkopnout míč promáchl a domácí záložník v klidu dovedl balon do sítě. Podruhé v ligové kariéře skóroval dvakrát v jednom utkání.

Hosté se na okamžik v 73. minutě radovali alespoň ze snížení, ale střídající Voltr zahrál rukou a gól nemohl být uznán. Jinak Příbram za soupeřem výrazně zaostávala a domácí kralovali.

Jejich výhru korunoval minutu po svém příchodu na hřiště v 81. minutě zblízka střídající Hämäläinen. Pátý gól mohl přidat v nastaveném čase nejlepší ligový střelec sezony Doležal, ale z penalty přestřelil.

„Měli jsme v poslední době s Jabloncem dobrou bilanci, na zápas jsme se moc těšili a věřili si, že můžeme překvapit. Cítil jsme z hráčů velké odhodlání, ale co je to platné, když pak uděláme velké chyby,“ litoval příbramský trenér Roman Nádvorník.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 17. 2. 2020)