Bohemians vyhráli na Slovácku a jsou už čtvrtí, Slavia po Kluži podlehla i Olomouci

Fotbalisté Bohemians v 11. kole Fortuna ligy uspěli na hřišti Slovácka a po výsledku 2:4 se posunuli už na čtvrté místo v tabulce. České Budějovice promrhaly náskok 2:0 a nakonec remizovaly se Zlínem 2:2. Liberec doma remizoval s Baníkem Ostrava 0:0. Slavia si nespravila chuť po nepovedeném utkání s Kluží v Konferenční lize a prohrála v Olomouci 0:2.

Uherské Hradiště (Aktualizováno: 21:00 9. 10. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj Slovácka s Bohemians.

Souboj Slovácka s Bohemians. | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Bohemians zažívají povedenou úvodní část sezony a v povedených výsledcích chtěli Pražané pokračovat i na půdě Slovácka. To sice svádí napínavé souboje v Konferenční lize, v lize se mu ale možná i vinou ztráty sil tolik nedaří.

Sparta díky gólům Krejčího a Kuchty uspěla v Brně, Pardubice vyhrály v lize po osmi porážkách v řadě

A že Slovácko momentálně úplně neválí, se začalo ukazovat brzy. Už ve 12. minutě totiž dostal červenou kartu domácí brankář Borek, který před vápnem srazil unikajícího Václava Drchala.

Bohemians nabídnutou přesilovku využili hned vzápětí z následného přímého kopu, který perfektní střelou zakončil Roman Květ. Brankář Nguyen, který nahradil vyloučeného Borka, tak zažil hodně nepříjemné úvodní okamžiky na hřišti.

Druhý gól přidali hosté v nastavení první půle, když Drchal utekl po pravé straně, předal míč Kovářovi, od něj se dostal k Eriku Prekopovi a ten ho uklidil do sítě. A když pak deset minut po přestávce upravil už na 0:3 znovu Květ, o osudu utkání bylo rozhodnuto.

V 76. minutě pak sice snížil domácí Reinberk, pár minut po něm ale vrátil Bohemians tříbrankové vedení svým třetím zásahem v zápase Květ. V nastavení pak ještě upravil na konečných 2:4 z penalty domácí Vlastimil Daníček.

Bohemians tak nakonec porazili Slovácko na jeho hřišti a posunuli se v tabulce na čtvrté místo, na třetí Spartu ztrácí dva body.

Olomouc – Slavia 2:0

Fotbalisté Slavie navázali na nepovedený domácí zápas s Kluží a prohráli i v domácí lize. I tentokrát sešívaní zahodili několik obřích gólových šancí a naopak nedůrazy v defenzivě nabídli góly soupeři.

Do vedení poslal domácí v první půli pěknou střelou Sláma, který se dostal k míči po nevydařeném obranném zákroku slávistické obrany, a druhý gól přidal po přestávce Chytil.

České Budějovice – Zlín 2:2

Jihočeši měli utkání se Zlínem rozehrané skvěle, když už po 34 minutách vedli 2:0. Pak ale hosté zabrali a dokázali vyrovnat.

Nejdřív ještě v první půli snížil Jan Silný a bod pro Zlín pak ve druhé půli zařídil Lukáš Bartošák.

Liberec – Baník 0:0

Domácí byli od začátku lepší a mohli hned několikrát jít do vedení, jenže své šance nevyužili. Pak přišla 36. minuta a vyloučení libereckého kapitána Gebre Selassieho, po kterém přebrali iniciativu hosté.

Ani oni se ale nedokázali gólově prosadit, a tak Liberec doma remizoval s Baníkem Ostrava 0:0.

11. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 2:4 (0:2)
Branky: 77. Reinberk, 90.+4 Daníček z pen. - 16., 53. a 80. Květ, 45.+2 Prekop. Rozhodčí: Petřík - Horák, Vlček - Hocek (video). ŽK: Kozák - Jánoš, Prekop, Köstl. ČK: 12. Borek (Slovácko). Diváci: 4042.

Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Batík - Pečenka, Kotalík - Szikszay (video). ŽK: Matoušek, Červ, Čvančara (kondiční trenér) - Cadu, Kaloč, Šehič, Almási. ČK: 38. Gebre Selassie (Liberec). Diváci: 3858.

Dynamo České Budějovice - Trinity Zlín 2:2 (2:1)
Branky: 30. Havel, 34. Hais - 38. Silný, 77. Bartošák. Rozhodčí: Radina - Kříž, Hrabovský - Kocourek (video). ŽK: Silný (Zlín). Diváci: 2779.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 2:0 (1:0)
Branky: 19. Sláma, 54. Chytil. Rozhodčí: Klíma - Antoníček, Machač - Franěk (video). ŽK: Trefil - Ousou, Kačaraba, Tiéhi. Diváci: 7227.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít