Bohemians rozdrtili Mladou Boleslav a jsou čtvrtí, Plzeň po čtrnácti letech prohrála s Baníkem

Fotbalisté Bohemians zvládli zápas 27. kola Fortuna ligy, když doma porazili Mladou Boleslav 4:0. Hradec Králové si poradil s Českými Budějovicemi po výsledku 2:1. Trenér Martin Hašek zažil povedenou premiéru na lavičce Brna, které vyhrálo nad Pardubicemi 2:1. Třetí Plzeň prohrála na půdě Baníku 1:2.

Praha (Aktualizováno: 21:04 16. 4. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj Brna s Pardubicemi.

Souboj Brna s Pardubicemi. | Foto: Patrik Uhlíř | Zdroj: ČTK

Rozjetí Bohemians zažívají velmi povedenou sezonu a na ligovou porážku čekají už dva měsíce. A dobře začal čtvrtý tým tabulky i doma proti Mladé Boleslavi, proti které byl od začátku lepším týmem.

‚Nebudu skrývat, že jsem byl dojatý.‘ Krejčího přemohly emoce, Slávisté si vlastní gól nevyčítají

První šanci měl rychlý Jan Matoušek, který si naběhl na dlouhý nákop za obranu, perfektně ho zpracoval a následně pohotově střílel, s jeho pokusem si ale poradil brankář Jan Šeda.

Další šanci měl Matoušek chvíli před přestávkou a tentokrát už se skóre měnilo. Bohemians utekli do rychlého protiútoku, Matoušek si navedl míč na kraj vápna a odtamtud poslal přízemní střelou míč přesně ke vzdálenější tyči.

Druhý gól přidali domácí v 62. minutě a šlo o vskutku nádhernou trefu. Jan Kovařík se z levé strany prodral do vápna a v plné rychlosti napálil míč přesně do vzdálenější šibenice.

Další povedený moment zelenobílých přišel o necelou čtvrthodinu později, když Matoušek přiklepl míč na hraně vápna Eriku Prekopovi a ten krásným obstřelem na zadní tyč zvýšil už na 3:0.

O chvíli později aplaudoval zaplněný Ďolíček Janu Morávkovi, který nastoupil za Bohemians poprvé od roku 2007, kdy odešel do zahraničí.

Poslední gól si Bohemians nechali do nastavení, když Václav Drchal na brankové čáře dorazil míč po střele zpoza vápna, kterou Šeda vyrazil jen za sebe.

Klokani tak doma přejeli Mladou Boleslav 4:0 a pojistili si čtvrté místo v lize. Mladá Boleslav je devátá.

Hradec Králové - České Budějovice 2:1

Východočeši, kteří už se těší na otevření nového stadionu, rozhodli souboj s Českými Budějovicemi už během první půle. Do vedení šli domácí po půl hodině hry díky Danielu Vašulínovi, další gól přidal hned vzápětí Jakub Kučera.

Ve druhém poločase se dlouho zdálo, že si domácí v klidu pohlídají vítězství, hosté ale ještě zvládli udělat ze zápasu drama. V 84. minutě totiž vlétl do domácího vápna centr, který poslal do sítě Lukáš Čmelík.

Brno - Pardubice 2:1

Klub z moravské metropole šel do záchranářského souboj s Pardubicemi poprvé s novým koučem Martinem Haškem. A bývalému trenérovi Sparty nebo Bohemians vyšla výborně. V první půli poslal Brno do vedení kanonýr Jakub Řezníček a stejný hráč se pak prosadil i ve druhé půli.

Hosté pak sice zvládli alespoň snižit, když se v nastavení prosadil Krobot, víc ale nezvládli, ačkoli se zdálo, že budou kopat penaltu za ruku. Tu ale nakonec rozhodčí po poradě s videem vzrušil. Brno tak zvládlo důležitý záchranářský souboj a posunulo se na jedenáctou příčku. Pardubice jsou poslední.

Ostrava - Plzeň 2:1

Dlouhých 28 zápasech čekal Baník Ostrava na to, až porazí Viktorii. To se mu v neděli poprvé od roku 2009 povedlo, když doma navzdory převaze Plzně doma vyhrál 2:1.

O oba góly Baníku se postaral útočník Muhamed Tijani, za Plzeň snižoval v závěru Lukáš Hejda. Plzeň si tak zkomplikovala boj o titul, do kterého mohla znovu výrazně potvrdit po sobotní remíze z derby Sparty a Slavie.

27. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 4:0 (1:0)
Branky: 40. J. Matoušek, 62. Kovařík, 74. Prekop, 90.+1 Drchal. Rozhodčí: Nehasil - Hrabovský, L. Matoušek - Kocourek (video). ŽK: Vondra - Kubista, Suchý, Karafiát. Diváci: 5279.

Zbrojovka Brno - FK Pardubice 2:1 (0:0)
Branky: 47. a 76. Řezníček - 90.+3 Krobot, Rozhodčí: Orel - Horák, Leška - Machálek (video). ŽK: Pikul (Pardubice). Diváci: 5025.

FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 2:1 (2:0)
Branky: 32. Vašulín, 35. Kučera - 84. Čmelík. Rozhodčí: Radina - Kubr, Vyhnanovský - T. Klíma (video). ŽK: Harazim, Pudhorocký - Čmelík, J. Hora. Diváci: 690.

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 2:1 (1:0)
Branky: 7. a 58. Tijani - 79. Hejda. Rozhodčí: Starý - Paták, Machač - Adámková (video). ŽK: Tijani, Šehič, Kaloč - Mosquera, Sýkora, Hejda. Diváci: 7100.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít