‚Řekl jsem mu, že znehodnotil zápas.‘ Trenéři Bohemians i Slavie po utkání spílali videorozhodčímu

Fotbalisté Slavie vyhráli v lize na hřišti Bohemians 4:1. Místo výkonu jednotlivých fotbalistů se ale spíš řešilo to, jak dlouho trvalo videorozhodčímu přezkoumávání sporných situací.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Bohemians Praha Jaroslav Veselý

Trenér Bohemians Praha Jaroslav Veselý | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Slavie v lize ovládli další derby, po porážce Sparty vyhráli nad Bohemians. Utkání ale doprovázelo několik sporných situací, po kterých hra dlouho stála. Nejvíce oba trenéři mluvili o momentu z 25. minuty.

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak trenéři Slavie a Bohemians hodnotili výkon rozhodčího v nedělním ligovém utkání

„Obecně mi vadí způsob, jakým to tady probíhá. V zahraničí se volá jen na zjevné pochybení, na jasné situace. Tady je skvěle rozehraný zápas a pokaždé se pět minut nehraje a to po situacích, které za mě prostě nejsou zjevné,“ mluvil na Radiožurnálu trenér Slavie Jindřich Trpišovský o momentech, kdy rozhodčí zápasu Tomáš Klíma několikrát dlouze hovořil se svým kolegou u videa Ondřejem Berkou.

Podobně to vnímal i trenér Bohemians Jaroslav Veselý: „Myslím, že do toho necitlivě vstoupil VAR. Celkově metodice VAR nerozumím, určitě mi to zase na komisi všichni vysvětlí. Šestadvacet minut mělo to utkání skvělé tempo nahoru, dolů a pak se tady pět nebo šest minut dohaduje a ve finále stojíme jen čtyři minuty.“

Sporné situace

Oba trenéři naráželi zejména na situaci, kdy se za stavu 1:1 ve 25. minutě ve vápně Slavie skácel na zem domácí Erik Prekop.

Rozhodčí Klíma faul neodpískal, pak ale dvě minuty řešil s kolegou u videa, jestli šlo o penaltu, nebo ne. Nakonec i po shlédnutí videa zůstal u svého rozhodnutí.

O minutu později už pískal pokutový kop na druhé straně, když Antonín Křapka fauloval hostujícího Václava Jurečku. Slavia se z nařízené penalty dostala do vedení 2:1. I tuto situaci ale Klíma konzultoval dlouho - přes dvě minuty.

Fotbalisté Slavie vydřeli na půdě kosovského soupeře výhru 1:0 a v Konferenční lize drží naději na postup

To nedalo trenérovi Veselému, který si po konci prvního poločasu došel za rozhodčím Klímou.

„Neřekl jsem mu jediné sprosté slovo, řekl jsem mu, že znehodnotil zápas a že protahováním VAR utkání ztratilo tempo a že do toho úplně zbytečně vstupoval. Kdyby to nechal být, bylo to 1:1, bylo to otevřené a mohlo se rozhodnout na hřišti. Slavia by nás porazila stejně,“ popsal trenér Bohemians.

I druhý poločas nabídl několik situací, které tentokrát už video zdlouhavě nezkoumalo. Slavia si poločasové vedení 2:1 pohlídala, přidala další dvě branky a výhrou 4:1 se přiblížila vedoucí Plzni na čtyři body.

To Bohemians po prohře nadále drží smolnou domácí sérii. Na svém stadionu zatím v letošní ligové sezoně ještě nevyhráli.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 31. 10. 2022)