Bale hattrickem vystřílel Walesu v ‚české‘ skupině vítězství nad Běloruskem

Fotbalisté Walesu vyhráli po obratu v „české“ kvalifikační skupině o mistrovství světa 2022 nad Běloruskem 3:2. Všechny góly hostů na neutrálním hřišti v Kazani vstřelil kapitán Gareth Bale, z toho dva z penalty.

Kazaň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gareth Bale.

Gareth Bale. | Foto: EVGENIA NOVOZHENINA | Zdroj: Reuters

Ostrované ztrácí bod na druhé Čechy, přičemž odehráli o zápas méně. Česko se dnes večer představí v Bruselu proti vedoucí Belgii.

První pokutový kop proměnil Bale v šesté minutě. V 29. minutě vyrovnal stejným způsobem Lisakovič, na jehož gól za dvě minuty navázal Seďko. Nečekaný bodový zisk až 89. týmu žebříčku FIFA překazil po změně stran Bale.

Dvaatřicetiletý křídelník Realu Madrid nejprve v 69. minutě vyrovnal z penalty a ve třetí minutě nastavení dokonal obrat pohotovou střelou ve vápně z otočky. Velšané zvítězili po třech utkáních.

Kvalifikace MS 2022 ve fotbale:
Skupina B:

Badajoz: Španělsko - Gruzie 4:0 (3:0)
Branky: 14. Gaya, 25. Soler, 41. Torres, 63. Sarabia.

Priština: Kosovo - Řecko 1:1 (0:1)
Branky: 90.+2 Muriqi - 45.+2 Duvikas.

Skupina C:
Sofia: Bulharsko - Litva 1:0 (0:0)
Branka: 82. Čočev. ČK: 83. Michajlov (Bulharsko).

Basilej: Švýcarsko - Itálie 0:0

Skupina E:
Brusel: Belgie - ČR 3:0 (2:0)
Branky: 8. Lukaku, 41. E. Hazard, 65. Saelemaekers.

Kazaň: Bělorusko - Wales 2:3 (2:1)
Branky: 29. z pen. Lisakovič, 31. Seďko - 6. a 68. obě z pen., 90.+3 Bale.

Skupina I:
Tirana: Albánie - Maďarsko 1:0 (0:0)
Branka: 87. Broja.

Londýn: Anglie - Andorra 4:0 (1:0)
Branky: 18. a 78. Lingard, 72. Kane z pen., 85. Saka.

Serravalle: San Marino - Polsko 1:7 (0:4)
Branky: 48. Nanni - 67., 90.+2 a 90.+4 Buksa, 5. a 21. Lewandowski, 16. Swiderski, 44. Linetty.