Zápas ukrajinské ligy prodloužily letecké poplachy. Dnipro-1 hrálo s Oleksandrijí přes čtyři a půl hodiny

Na čtyři hodiny a 36 minut se kvůli leteckým poplachům a opakovaným přerušením protáhl zápas ukrajinské fotbalové ligy mezi Dniprem-1 a Oleksandrijí. Podle BBC šlo o nejdelší zápas v historii soutěže. Domácí tým zvítězil 1:0 a udržel druhé místo v tabulce.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Dnipro-1 před zápasem Konferenční ligy

Fotbalisté Dnipro-1 před zápasem Konferenční ligy | Zdroj: Profimedia

„Takhle dlouho jsme ještě nehráli. Mohlo to pro nás dopadnout špatně. Ale všichni jsme chtěli pokračovat. Šli jsme na hřiště a snažili se vyhrát,“ řekl obránce Dnipra-1 Eduard Sarapij klubovému webu.

Pondělní zápas překonal podle vedení soutěže „rekord“ z loňské sezony, kdy utkání mezi Ruchem a Metalistem, rovněž přerušované leteckými poplachy, trvalo čtyři hodiny a 27 minut.

Po začátku ruské invaze loni v únoru se fotbalisté Dnipra-1 přesunuli do západní části země, ale od září opět hrají domácí zápasy na svém stadionu.