Ve vršovickém derby rozhodovalo video, Karviná nastřílela Zlínu čtyři góly

Fotbalová Slavia porazila doma ve vršovickém derby Bohemians 1:0 díky gólu Josefa Hušbauera. V úvodu utkání poprvé v historii české ligy rozhodčí zrušil gól na základě videa. Karviná zvítězila i ve druhém kole jarní části první ligy, když doma rozdrtila Zlín 4:0. Dvěma góly se na výhře Karviné podílel útočník Tomáš Wágner.

Praha, Karviná (Aktualizováno: 20:02 25. 2. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavia porazila v Edenu Bohemians 1:0.

Slavia porazila v Edenu Bohemians 1:0. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Úřadující mistr ligy v zimě změnil trenéra, když místo odvolaného Jaroslava Šilhavého přivedl z Liberce Jindřicha Trpišovského. Na vedoucí Plzeň ztrácela Slavia po podzimu 14 bodů a tato propast se ještě zvětšila, když sešívání v prvním jarním kole prohráli v Jihlavě 0:1. Před utkáním s vršovickými sousedy patřila Slavii až čtvrtá příčka za druhou Olomoucí a třetím Libercem.

Video poprvé v české fotbalové lize zrušilo gól. Škodova branka padla z ofsajdu

To Bohemians první jarní kolo vyšlo, ve vyrovnaném utkání doma porazili brněnskou Zbrojovku a ze sedmého místa ztráceli na svého nedělního soupeře sedm bodů.

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a už po devíti minutách slavili po brance Milana Škody. Jenže radost jim vydržela jen asi dvě minuty, protože hlavní sudí Proske po zhlédnutí akce na videu gól kvůli ofsajdu Součka zrušil. Hned vzápětí byl Škoda v dalších velkých šancích, jenže nejprve přestřelil branku po Hromadově prudkém centru a pak si s jeho hlavičkou poradil brankář Fryšták.

Osm minut před koncem se ještě ocitl v šanci Kúdela, ale ani on si se svou šancí neporadil a ještě se nepříjemně srazil s gólmanem Fryštákem. Nakonec se ale Slavia přeci jen gólu dočkala. V nastavení první půle napřáhl za vápnem Josef Hušbauer a krásnou ranou do horního rohu branky nedal brankářovi šanci.

Ve druhé půli už se osmělovali i hosté, v 58. minutě po Bartkově zakončení míč orazítkoval obě tyče za zády domácí gólmana Koláře. O deset minut později zpoza vápna tvrdě vystřelil Martin Hašek, ale trefil jen střed brány, kde stál připravený Kolář. V 84. minutě nabídl hostům obrovskou šanci nepovedenou rozehrávkou obránce Jugas, jenže Kabayev se s míčem dostal do příliš velkého úhlu a branku netrefil.

V samém závěru mohli rozhodnout ještě domácí Stoch a Hušbauer, ale jejich střely se neujaly. Slavia tak doma v Edenu porazila Bohemians po pěti letech.

Karviná vstoupila do jarní části utkáním na hřišti Mladé Boleslavi, kde se sice po většinu zápasu bránila, nakonec si ale díky Tomáši Wágnerovi připsala cenné tři body. To Zlínu se jarní premiéra moc nepovedla, na Dukle nedal penaltu a musel se spokojit s remízou.

V prvním poločase se v Karviné dlouho hrálo bez šancí na obou stranách, až ve 29. minutě byl ve slibné pozici domácí Štěpanovský, ale z úhlu branku přestřelil. O dvě minuty později fauloval ve vápně zlínský Matějov pronikajícího Janečku a Karviná dostala výhodu pokutového kopu, který bez problému nekompromisní ranou proměnil Lukáš Budínský.

Fotbalisté Mladé Boleslavi jsou bez trenéra, vedení klubu odvolalo trenéra Uhrina

Vstřelený gól domácí probral a o šest minut později mohl Budínský přidat druhý gól, ale jeho střelu skvěle vykopl brankář Dostál. O chvilku později už ale Karviná vedla 2:0 po Wágnerově krásné střele zpoza vápna.

Krátce po přestávce už šli domácí do tříbrankového vedení, když  Budínského centr z přímého kopu poslal hlavou za Dostálova záda Marek Janečka. V 56. minutě se dostal do zajímavé situace Zlín, ale s Hronkovou hlavičkou si v klidu poradil karvinský brankář Le Giang. O devět minut později pálil zpoza vápna aktivní Budínský, ale svůj druhý gól v zápase nepřidal. Co se nepovedlo Budínskému, dokázal Tomáš Wágner, který v 74. minutě tečoval přímý kop Pavla Eismanna.

Sedm minut před koncem měl největší zlínskou šanci Mehanovič, ale z úhlu branku netrefil. Další gól už nepadl a Karviná se po vítězství 4:0 posunula na desáté místo tabulky, od jejího dnešního soupeře ji dělí už jen jediný bod.